Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Kotvičník zemní a vliv jeho užívání na ženy

Kotvičník zemní a vliv jeho užívání na ženy

Kotvičník zemní a vliv jeho užívání na ženy

Osnova:

1. Bylinka, která pomáhá
2. Co na Kotvičníku ženy ocení
3. Zvýšení hormonální hladiny bez hormonů?
4. Z japonských pláží na českou zahrádku
5. Co s ním? Aneb jak ho užívat…
Závěr

Přezdívá se mu rostlinná viagra. Oproti pravé viagře nepůsobí jen na muže, ale i na ženy. Významně totiž dokáže pomoci s vyrovnáním hormonální nerovnováhy a tím i s nepříjemnými průvodními projevy menopauzy.

Lze jej konzumovat v různých formách, oblast jeho působení je velmi široká a získat jej není vůbec těžké.

Znám je především mezi sportovci a často zajímá muže s problémy s erekcí. Svůj význam má ale také pro něžné pohlaví.

1. Bylinka, která pomáhá po celém světě

Kotvičník zemní je bylinka s neobyčejnými účinky, které využívá už přes 2 000 let západní i východní medicína.

Indiáni znali sušenou nať, která jim pomáhala díky svým močopudným, antiseptickým a protizánětlivým účinkům.

V Číně jsou pomocí kotvičníku léčeny jaterní, ledvinové i kardiovaskulární nemoci. V Japonsku se zase kotvičníková nať používala na zvýšení obranyschopnosti organismu.

V antickém Řecku přidávali Kotvičník do různých nápojů povzbuzujících sexuální apetit. A právě pro své afrodiziakální účinky je i dnes oblíbeným pomocníkem mužů i žen.

Povzbuzuje sexuální vitalitu, u žen zvyšuje libido zejména v menopauze a muži jej využívají při poruchách erekce a snížené hladině testosteronu.

Kotvičník by měl zajímat také páry toužící po dítěti – pomáhá při léčbě neplodnosti a ztrátě potence.

Známý je hlavně mezi sportovci, po celém světě se užívá pro zvýšení hladiny hormonu testosteronu, která umožňuje snadnější nárust svalové hmoty a zvyšuje sportovní výkony. Tvorbu testosteronu dokáže podpořit až o 30%!

Zároveň zrychluje svalovou regeneraci po sportovním či jinak náročném výkonu, povzbuzuje a dodává energii.

Na konci 20. století byl Kotvičník zkoumán ve vědeckých laboratořích, kde potvrdili jeho léčivé účinky a izolovali několik zdraví prospěšných látek. O příznivém vlivu Kotvičníku na naše tělo tak není pochyb nejen mezi bylinkáři, ale i mezi vědci.

2. Co na Kotvičníku ženy ocení

I když v našem těle probíhají velmi složité procesy a Kotvičník umí zapůsobit na mnoha frontách, princip jeho působení je v podstatě jednoduchý.

Platí, že čím jsme starší, tím klesá hladina našich pohlavních hormonů – u mužů testosteronu, u žen estrogenu.

Důsledků je mnoho, patří mezi ně snížení sexuálního libida, větší únava, přibírání na váze, ztráta svalové hmoty a celkově menší chuť do života.

A právě Kotvičník zemní obsahuje prospěšné látky, které pomáhají tělu hormonální nerovnováhu regulovat a s těmito příznak bojovat.

Neobsahuje žádné hormony, ale látky, které tělo umí nabudit. To si pak samo začne chybějící hormony dotvářet a vyrovnávat jejich sníženou hladinu.

Ženy v období hormonálních změn mohou trpět změnami nálad, podrážděností a někdy i depresemi. Kotvičník podporuje dobrou psychickou kondici.

V menopauze je také běžné snížení chuti na sex, zvýšení libida je jednou z nejčastěji využívaných schopností Kotvičníku. Zároveň pomáhá se snížením tělesného tuku, který se po čtyřicítce začíná ukládat hlavně v oblasti pasu.

S věkem často stoupá i náš tlak. A i s ním si umí Kotvičník poradit. Pomáhá totiž se snížením krevního tlaku a cholesterolu v krvi. Rozšiřuje cévy a harmonizuje zvýšenou krevní srážlivost.

Zkrátka je doporučován ženám, které trápí únava, nespavost, přibírání na váze, deprese, snížený zájem o sex, osteoporóza (řídnutí kostí), nepravidelná menstruace, ztráta vlasů, úzkost i neschopnost dosáhnout orgasmu.

3. Zvýšení hormonální hladiny bez hormonů?

Zní to zvláštně. Jak je možné, aby něco zvyšovalo hormonální hladinu a neobsahovalo to hormony? Kotvičník zemní ale opravdu žádné hormony neobsahuje, jeho účinky zajišťují steroidní saponiny.

Jsou to látky, které stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. To vede k produkci většího množství luteinizačního hormonu, který povzbuzuje tělo, aby vytvořilo více testosteronu.

Co vlastně Kotvičník obsahuje? Tato rostlina je plná saponinů, tříslovin, flavonoidů, alkaloidů, sacharidů, steroidů, glykosidů, taninu a vitamínu C.

TIP: Vyzkoušejte FEMINUS - přírodní doplněk stravy určený pro ženy v období menopauzy. Tento český doplněk stravy obsahuje bohatý mix vitamínů, minerálů a extraktů z bylin bojující s něpříjemnými příznaky ženského přechodu jako jsou návaly horka, noční pocení, ztráta energie a přibírání na váze. FEMINUS je nyní v akci s dopravou zdarma po celé ČR.


Koupit v akci

4. Z japonských pláží na českou zahrádku

Kotvičník zemní je jednoletá, až 1 metr dlouhá bylina. Pochází z písečného pobřeží Číny a Japonska. Jak rostla jeho popularita, rozšiřoval se i jeho výskyt. Dnes ho najdeme téměř po celém světě.

Pro ty, kdo pro něj nechtějí vyrazit do lékárny nebo prodejny se zdravou výživou, máme dobrou zprávu. Nemusíte pro něj někam do stepí, stačí vlastní zahrádka.

V Česku se mu daří a jeho vypěstování nestojí ani velké úsilí. Vše, co potřebuje, je vlhká písčitá půda a dostatek slunce.

Není problém kotvičník zemní sehnat ve většině krámků s bylinkami nebo na internetu. Nejčastěji se kotvičník kupuje a užívá ve formě sušené a drcené natě, z které se pak připravuje čaj, který se pravidelně popíjí.

5. Co s ním? Aneb jak ho užívat…

Podařilo se vám Kotvičník vypěstovat, na řadě je tak klasická otázka – Co s ním?

Využít jde celou rostlinu, z celých plodů se vaří odvar, z natě zase čaj. Nápoj se připravuje také z prášku.

Jestliže rádi kombinujete, můžete zkusit Kotvičník smíchat s Macou peruánskou pro zvýšení sexuálního apetitu a zlepšení sportovního výkonu nebo s Konopným semínkem.

Nejpohodlnější je poohlédnout se po některém z potravinových doplňků.

I když při zkoumání Kotvičníku nebyly objeveny žádné toxické látky, které by měly nepříznivý vliv na náš organismus, je nutné dodržovat doporučené dávkování.

Pokud ale začnete zkoušet jiné dávkování nebo konzumovat Kotvičník nalačno, mohou se dostavit žaludeční nebo střevní obtíže.

V důsledku neustálého navyšování dávkování se u žen může objevit nadměrné ochlupení a mužské rysy, u mužů zase až příliš velký nárůst svalové hmoty.

A i když je jedním z jeho účinků lepší plodnost, produkty z něj nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy a malé děti.

Vyhnout by se mu měli i lidé užívající léky na srdce a krevní tlak, muži se zvětšenou prostatou a diabetici, protože by jim Kotvičník mohl snížit cukr v krvi na nebezpečně nízkou hladinu.

Závěr

I když je znám zejména ve světě sportu, popřípadě mezi muži toužícími po větším sexuálním libidu, je jasné, že by jím neměly opovrhovat ani ženy. A to zejména ty, které se potýkají s menopauzou.

O Kotvičníku zemním lze s jistotou říci, že jde o neškodnou, velmi účinnou, snadno dostupnou bylinu s širokou škálou pozitivních účinků a (při dodržení správného dávkování) žádnými vedlejšími účinky.

Je jednou z nejvíce testovaných a probádaných rostlin na světě a všechny uváděné účinky jsou vědecky prokázány.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat...

Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

27. 3. 2024 Doporučujeme
Adaptogeny jsou přírodní látky, které pomáhají lidskému organismu lépe zvládat fyzickou i psychickou zátěž. Zkrátka nám pomáhají se lépe adaptovat. Jaké jsou neúčinnější adaptogeny, co dokážou a jak je užívat? Odpovědi najdete v dnešním článku, ve kterém se také zaměříme na to, jak adaptogeny…

Přečíst článek

Jak spalovat viscerální tuk?

27. 7. 2023
Viscerální tuk. Bílá tuková tkáň, která obklopuje tělesné orgány a bývá na místech, kde by se vyskytovat neměla. Obaluje například střeva, játra či srdce. Viscerální tuk má řadu záludností a vede ke vzniku řady zdravotních problémů.

Přečíst článek

Objednat FEMINUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Balení na měsíc (60 tablet)

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Balení na měsíc (60 tablet) / zasílání každý měsíc
Doprava zdarma

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Pro koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určen pro všechny ženy, které trápí nepříjemné příznaky menopauzy nebo zvýšená únava a nedostatek energie. Mladším ženám pomáhá zejména zmírnit premenstruační syndrom, zvyšuje jim energii, vitalitu a libido. U žen v období menopauzy zase snižuje nepříjemné příznaky klimakteria jako je nekvalitní spánek, časté návaly horka a dodává jim energii.

Za jak dlouho pocítím první účinky? +

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je Váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. FEMINUS obsahuje ověřené látky na podporu ženské vitality, energie a snížení příznaků menopauzy. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina žen však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání..

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že Vám FEMINUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má FEMINUS vedlejší a nežádoucí účinky? +

FEMINUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z bylin. Hlavní síla produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Pokud nejste na žádnou ze složek v produktu alergická, je pro Vás FEMINUS naprosto bezpečný.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky Vám nehrozí.

PS: Jako téměř každý doplněk stravy je i FEMINUS nevhodný pro těhotné a kojící ženy. Z důvodu obsahu Macy by neměli produkt užívat ženy s endometriózou a myomatózní dělohou. A z důvodu obsahu kotvičníku zemního není vhodný při současném užívání léků na ředění krve.

Je FEMINUS k dostání v lékárnách?+

Ano, doplněk stravy FEMINUS je certifikovaný státním zdravotním ústavem v Praze a je běžně dostupný i v online lékárnách v Česku a na Slovensku. Nicméně zde na našich stránkách si můžete zakoupit produkt přímo od výrobce za nejlepších podmínek a s přidanou hodnotou v podobě dárků, či slevy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru