Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Jak spalovat viscerální tuk?

Jak spalovat viscerální tuk?

Redakce FEMINUS
27. 7. 2023
Viscerální tuk. Bílá tuková tkáň, která obklopuje tělesné orgány a bývá na místech, kde by se vyskytovat neměla. Obaluje například střeva, játra či srdce. Viscerální tuk má řadu záludností a vede ke vzniku řady zdravotních problémů.
Jak spalovat viscerální tuk?

Než se dostaneme k více podrobnostem o viscerálním tuku, podívejme se na tuk trochu více obecně. Co o něm vlastně víme a jakou funkci tuk v těle zastává?

Rozdíl mezi hnědým a bílým tukem

Tukovou tkáň můžeme na molekulární úrovni rozdělit na hnědou a bílou. Hnědého tuku je v těle jen malé množství a s věkem mizí a zůstává nám jen na několika místech, například na zádech. Jeho hlavní funkcí je produkce tepla. Najdeme jej u novorozenců a u lidí žijících v chladných oblastech. Mnohem známější je bílý tuk. Úkolem bílého tuku je skladovat energii v podobě tukových polštářků a produkovat enzymy či hormony.

Co je viscerální tuk?

Pojem tuk si všichni vybavíme v souvislosti s obezitou nebo nadváhou. Viscerální tuk je ale zcela odlišná forma. Tato forma tuku bývá často nazývána břišním tukem.

Jedná se o bílou tukovou tkáň obklopující tělesné orgány a bývá na místech, kde by se vyskytovat neměla, obaluje například střeva, játra či srdce. Viscerální tuk má řadu záludností. Jednou z nich je uvolňování chemických látek do krve. Toto uvolňování probíhá pomalu a plíživě. Vede ke vzniku řady zdravotních problémů.

Tento tuk škodí nejvíce. Velkou nevýhodou je, že ho nemůžeme nahmatat, jednodušeji řečeno často o něm vůbec nevíme. Viscerální tuk je těžko měřitelný, dá se zjistit víceméně pouze magnetickou rezonancí nebo částečně sonem. Viscerální tuk nijak nesouvisí s tukem viditelným na povrchu těla. Může to znamenat i skutečnost, že i hubení lidé mohou být nebezpečně „tlustí“!

Jedinou možností, jak můžete sami zjistit, jestli nejste tímto tukem ohroženi, je změřit si obvod pasu. Obvod pasu je nejpřímější ukazatel. Pokud obvod pasu u mužů přesáhne 100 cm a u žen 90 cm, jedná se s velkou pravděpodobností o rizikový stav. Je vědecky prokázáno, že nadměrný viscerální tuk je spojen s vyšším rizikem diabetu typu 2 nebo se srdečními onemocněními.

Jak můžete viscerální tuk zaručeně snížit? Existuje několik osvědčených strategií, jak na to.

1. Vyhýbejte se jednoduchým cukrům a slazeným nápojům

Sacharóza je z poloviny tvořena glukózou a z poloviny fruktózou. Nevýhodou je, že fruktóza může být metabolizována jen v játrech. Pokud budete jíst potraviny s rafinovanými cukry, budou fruktózou játra doslova zaplaveny a jsou nucena je přeměnit na tuk.


Obzvláště velký pozor si dejte na slazené nápoje. Slazené nápoje jsou spojeny s 60% zvýšením rizika obezity, o to více to platí u dětí.

Doporučujeme jíst ovoce. V ovoci je sice obsažen cukr, ale obsahuje velké množství vlákniny, která zmírňuje negativní vliv fruktózy. Riziko vzniku viscerálního tuku můžete lehce snížit, pokud snížíte spotřebu jednoduchých cukrů a zařadíte do jídelníčku zdravější potraviny.

2. Jezte více bílkovin

Pokud jde o úbytek hmotnosti jsou bílkoviny jedním z nejlepších řešení.Bílkoviny nejen, že dokáží redukovat hmotnost, ale pomáhají také vyhnout se jo-jo efektu. Nejlepším řešením, jak dostat do těla více bílkovin, je zařadit do jídelníčku vajíčka, ryby, mořské plody, maso a mléčné výrobky.

3. Jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny

Vláknina je nestravitelná část rostlin a je všeobecně známo, že pomáhá při hubnutí. Vláknina na sebe váže vodu a vytváří tak hutnou směs, která zpomaluje průchod stravy žaludkem a střevy.Výsledkem je prodloužený pocit plnosti a menší pocit hladu. Rozpustná vláknina působí také na viscerální tuk.

Jak dostat do těla více vlákniny?

Doporučujeme jíst hodně rostlinných potravin jako je ovoce a zelenina. Dobrým zdrojem jsou také obiloviny (např. oves) nebo luštěniny.

4. Pohyb – aerobní cvičení snižuje viscerální tuk

Cvičení je zajisté jedním z nejlepších způsobů, jak žít dlouhý a s větší pravděpodobností zdravý život. Dávejte si pozor na fakt, že cvičením břišních svalů, nespálíte viscerální tuk ve vašem těle. 
Ke snížení vnitrobřišního tuku je účinná chůze, běh či plavání. Plavání je pak samostatnou kategorií – je velmi šetrné k vašim kloubům.Cvičení snižuje zánět, hladinu cukru v krvi a všechny ostatní metabolické poruchy spojené s vnitrobřišním tukem. Pohyb má celou řadu dalších výhod a určitě by ve vašem životě neměl chybět.

Nezbývá vám při denním shonu už žádná energie na cvičení? Možná vaše tělo nepříznivě ovlivňuje menopauza, díky které se cítíte více unavená a bez energie. Vyzkoušejte přírodní doplněk stravy Feminus, který nepříznivé stavy menopauzy snižuje.

Prozkoumat Feminus

 

5. Kontrolujte potraviny a mějte přehled o tom, co jíte

Je důležité vědět, co jíte. Zní to jednoduše, ale kolik z vás má opravdu přehled o tom, co některé potraviny obsahují? Určitě to neznamená, že byste nyní měli nepřetržitě měřit a vážit všechno, co jíte. Důležité je číst etikety. Navíc pokud chcete zvýšit příjem bílkovin o 25–30 % energetického příjmu, nemůžete jíst jen potraviny bohaté na bílkoviny.Na etiketách zjistíte nutriční hodnoty potraviny a můžete tak svůj jídelníček optimalizovat a doladit.

6. Genetické vyšetření

Další z možností může být i genetické vyšetření, podle kterého se můžete stravovat i řídit množství pohybu. Každý člověk je individualita a liší se od ostatních. Často je nám geneticky dáno, jestli budeme přibírat nebo ne. Geneticky je nám předurčeno, jestli budeme přibírat na tuku po sacharidech nebo po tucích.A právě genetické vyšetření nám dokáže pomoci se skladbou jídelníčku i intenzitou pohybu, kterou potřebujeme.

Závěr

Jak sami vidíte, existují hrozby, o kterých nemusíte nic vědět. Co se týká viscerálního tuku, může způsobit pořádnou neplechu. Klíčem je sestavit si zdravý a vyvážený jídelníček a přidat správnou dávku pohybu.

Důležité je jíst pravidelně a několikrát za den. Každé jídlo nezapomeňte doplnit pořádnou porcí zeleniny. Nezapomínejte také na komplexní sacharidy, vlákninu, a především také na pitný režimEnergetický příjem a výdej musí být v rovnováze. Žádnou paniku! Stačí udělat jen pár změn a můžete viscerální tuk ve vašem těle lehce spálit.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat...

8 důvodů, proč je Feminus top volba pro ženy v menopauze

3. 6. 2024 Doporučujeme
Po analýze stovek komentářů a recenzí jsme zjistili 8 hlavních důvodů, proč je FEMINUS nejlepší volbou pro ženy v menopauze. Tento přírodní doplněk stravy si získal obrovskou oblibu díky svým pozitivním účinkům na zdraví a pohodu žen. FEMINUS nejenže pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy, ale…

Přečíst článek

Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

27. 3. 2024 Doporučujeme
Adaptogeny jsou přírodní látky, které pomáhají lidskému organismu lépe zvládat fyzickou i psychickou zátěž. Zkrátka nám pomáhají se lépe adaptovat. Jaké jsou neúčinnější adaptogeny, co dokážou a jak je užívat? Odpovědi najdete v dnešním článku, ve kterém se také zaměříme na to, jak adaptogeny…

Přečíst článek

Objednat FEMINUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Balení na měsíc (60 tablet)

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Balení na měsíc (60 tablet) / zasílání každý měsíc
Doprava zdarma

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Pro koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určen pro všechny ženy, které trápí nepříjemné příznaky menopauzy nebo zvýšená únava a nedostatek energie. Mladším ženám pomáhá zejména zmírnit premenstruační syndrom, zvyšuje jim energii, vitalitu a libido. U žen v období menopauzy zase snižuje nepříjemné příznaky klimakteria jako je nekvalitní spánek, časté návaly horka a dodává jim energii.

Za jak dlouho pocítím první účinky? +

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je Váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. FEMINUS obsahuje ověřené látky na podporu ženské vitality, energie a snížení příznaků menopauzy. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina žen však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání..

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že Vám FEMINUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má FEMINUS vedlejší a nežádoucí účinky? +

FEMINUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z bylin. Hlavní síla produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Pokud nejste na žádnou ze složek v produktu alergická, je pro Vás FEMINUS naprosto bezpečný.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky Vám nehrozí.

PS: Jako téměř každý doplněk stravy je i FEMINUS nevhodný pro těhotné a kojící ženy. Z důvodu obsahu Macy by neměli produkt užívat ženy s endometriózou a myomatózní dělohou. A z důvodu obsahu kotvičníku zemního není vhodný při současném užívání léků na ředění krve.

Je FEMINUS k dostání v lékárnách?+

Ano, doplněk stravy FEMINUS je certifikovaný státním zdravotním ústavem v Praze a je běžně dostupný i v online lékárnách v Česku a na Slovensku. Nicméně zde na našich stránkách si můžete zakoupit produkt přímo od výrobce za nejlepších podmínek a s přidanou hodnotou v podobě dárků, či slevy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru