Nacházíte se zde: Úvod Blog Estrogen Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

Martina Sznapková
27. 3. 2024
Adaptogeny jsou přírodní látky, které pomáhají lidskému organismu lépe zvládat fyzickou i psychickou zátěž. Zkrátka nám pomáhají se lépe adaptovat. Jaké jsou neúčinnější adaptogeny, co dokážou a jak je užívat? Odpovědi najdete v dnešním článku, ve kterém se také zaměříme na to, jak adaptogeny účinkují na ženské tělo.
Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

Únava, stres, nervozita. V dnešní uspěchané době nic neobvyklého. Adaptogeny mají schopnost posilovat odolnost organismu vůči různým negativním stavům, mezi které patří jak psychická, tak i fyzická zátěž. 

Často se jedná o rostliny používané v tradiční čínské medicíně. Působí na organismus povzbudivě, zvyšují jeho celkovou odolnost vůči stresu a zlepšují schopnost adaptovat se, tedy přizpůsobit se novým podmínkám.

Další účinky adaptagenů

O tom, že adaptogeny snižují stres, už byla řeč, poradit si ale dokážou i s únavou. Chrání zdraví srdce i jater. Udržují rovnováhu hormonů a imunitního systému. Podporují regeneraci mozkových buněk a pozitivně působí na nervový systém. 

Pomáhají nám dosáhnout lepších sportovních výkonů a pozitivní vliv mají také v intimní oblasti – celkově zlepšují sexuální kondici, zvyšují potenci i libido. 

Organismu pomáhají vyrovnat se nejen s duševní a fyzickou zátěží, ale také s klimatickými podmínkami, jako je chlad nebo horko. A svůj význam mají i při zvládaní oxidačního stresu. 

Nejúčinnější adaptogeny

I když výraz adaptogen působí odborně, nejedná se o nic vzácného. Třeba taková kurkuma, jeden z nejlepších adaptogenů, je jako koření v českých kuchyních běžně využívána. Pojďme si představit ty nejúčinnější adaptogeny.

Ženšen pravý

zensen_prirodni_adaptogeny

Ženšen pravý je jedním z nejúčinnějších adaptogenů. Má pozitivní účinky na odbourání stresu a obnovu nadledvinek. Zlepšuje paměť a navozuje subjektivní klid. Obsahuje mnoho důležitých látek, jako saponiny, antioxidanty, polysacharidy nebo peptidy.

Používá se jeho kořen, který se prodává ve formě prášku, kapslí nebo extraktu. 

Ašvaganda 

zena_prochazejici_menopauzou

Této bylině se říká indický ženšen nebo vitánie snodárná. Tento adaptogen je typickou rostlinou ájurvédské medicíny, ve které se užívá k prodloužení života, stimulaci mysli, posílení vitality a sexuální zdatnosti.

Její účinky ocení ženy, které procházejí menopauzou - působí na endokrinním systému a pomáhá normalizovat sekreci hormonu, čímž zmírňuje průvodní projevy menopauzy. Je také účinným afrodiziakem, zklidňuje organismus a posiluje nervovou soustavu. Tím ženám pomáhá vyrovnat se s výkyvy nálad, únavou nebo problémy se spánkem či koncentrací. 

Ženšen zlepšuje trávení a tím i absorpci živin do těla, což se projeví zdravější pokožkou a lesklejšími vlasy. Zabraňuje také ztrátě pigmentu melaninu, který zajišťuje barvu vlasů.

Maca

maca_prirodni_adaptogeny

Maca horská pochází z Jižní Ameriky. Cenný je její kořen, z něhož se vyrábí jemný prášek nebo tinktura. Patří mezi adaptogeny posilují imunitní systém, dodává energii a zvyšuje výdrž. 

Maca přispívá k hormonální rovnováze, zvyšuje libido mužů i žen, je přírodním afrodiziakem a podporuje činnost štítné žlázy. 

Ženy by měla zajímat hned z několika důvodů – zvyšuje plodnost, zmírňuje příznaky PMS a zvládání projevů menopauzy, jako jsou návaly horka, noční pocení nebo podrážděnost.

Bazalka posvátná 

bazalka_prirodni_adaptogen

Tradiční čínská medicína považuje bazalku za posvátnou kvůli její síle a schopnosti léčit. Zdrojem léčivých látek je nať obsahující silice, alkaloidy, saponiny, glykosidy, beta karoten a vitamín C.

Bazalka posvátná je antioxidant, zlepšuje paměť i imunitu a posiluje duševní funkce. Nejen ženy jistě ocení, že brání ukládání tuku v těle

Reishi

reishi_prirodni_adaptogen

Reishi je houba plná antioxidantů. Má výborný vliv na imunitní systém, srdce i další orgány. Obsahuje hodně železa, vitaminu B, selenu, vlákniny, enzymy i adenosiny. 

I reishi pomáhá ženám v menopauze a dokáže nastolit hormonální rovnováhu. Působí také proti stárnutí.  

Na reishi si určitě nepochutnáte, je hořká a nestravitelná. Užívá se v podobě kapslí obsahujících extrakt a mletých prášků.

Kurkuma

kurkuma_prirodni_adaptogen

Kurkuma se získává z oddenku kurkumovníku dlouhého a také se s ní můžete setkat pod názvem indický šafrán. Kurkuma obsahuje významnou bioaktivní látku kurkumin, která se vyznačuje celou řadou příznivých účinků na zdraví.

Má protizánětlivé účinky, mírní nejen zánět, ale i bolest. Preventivně působí proti srdečním chorobám, rakovině i cukrovce. Má antidepresivní účinky a podporuje hubnutí. 

Má typickou žlutooranžovou barvu a v našich končinách ji známe hlavně jako koření, které se hodí do indické kuchyně. Její účinky ve stravě zvyšuje přidání pepře nebo oleje. Nejúčinnější je ale užívat bylinné čaje s obsahem kurkumy nebo přímo doplňky stravy. 

Závěr

Pravidelné užívání adaptogenů zlepšuje celkové zdraví i kvalitu života a rozhodně se jich nemusíte bát. Nejde se jimi ani předávkovat, platí totiž pravidlo, že aby bylo možné rostlinu považovat za adaptogenní, musí být bezpečná, netoxická a neškodná pro jakýkoliv orgán i při dlouhodobém užívání. U adaptogenních látek nejsou známy ani vedlejší a nežádoucí účinky.

Ovšem jako většina doplňků stravy nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, malé děti a osoby trpící schizofrenií, nízkým tlakem a vážnými srdečními problémy.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat...

8 důvodů, proč je Feminus top volba pro ženy v menopauze

3. 6. 2024 Doporučujeme
Po analýze stovek komentářů a recenzí jsme zjistili 8 hlavních důvodů, proč je FEMINUS nejlepší volbou pro ženy v menopauze. Tento přírodní doplněk stravy si získal obrovskou oblibu díky svým pozitivním účinkům na zdraví a pohodu žen. FEMINUS nejenže pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy, ale…

Přečíst článek

Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

27. 3. 2024 Doporučujeme
Adaptogeny jsou přírodní látky, které pomáhají lidskému organismu lépe zvládat fyzickou i psychickou zátěž. Zkrátka nám pomáhají se lépe adaptovat. Jaké jsou neúčinnější adaptogeny, co dokážou a jak je užívat? Odpovědi najdete v dnešním článku, ve kterém se také zaměříme na to, jak adaptogeny…

Přečíst článek

Objednat FEMINUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Balení na měsíc (60 tablet)

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Balení na měsíc (60 tablet) / zasílání každý měsíc
Doprava zdarma

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Pro koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určen pro všechny ženy, které trápí nepříjemné příznaky menopauzy nebo zvýšená únava a nedostatek energie. Mladším ženám pomáhá zejména zmírnit premenstruační syndrom, zvyšuje jim energii, vitalitu a libido. U žen v období menopauzy zase snižuje nepříjemné příznaky klimakteria jako je nekvalitní spánek, časté návaly horka a dodává jim energii.

Za jak dlouho pocítím první účinky? +

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je Váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. FEMINUS obsahuje ověřené látky na podporu ženské vitality, energie a snížení příznaků menopauzy. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina žen však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání..

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že Vám FEMINUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má FEMINUS vedlejší a nežádoucí účinky? +

FEMINUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z bylin. Hlavní síla produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Pokud nejste na žádnou ze složek v produktu alergická, je pro Vás FEMINUS naprosto bezpečný.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky Vám nehrozí.

PS: Jako téměř každý doplněk stravy je i FEMINUS nevhodný pro těhotné a kojící ženy. Z důvodu obsahu Macy by neměli produkt užívat ženy s endometriózou a myomatózní dělohou. A z důvodu obsahu kotvičníku zemního není vhodný při současném užívání léků na ředění krve.

Je FEMINUS k dostání v lékárnách?+

Ano, doplněk stravy FEMINUS je certifikovaný státním zdravotním ústavem v Praze a je běžně dostupný i v online lékárnách v Česku a na Slovensku. Nicméně zde na našich stránkách si můžete zakoupit produkt přímo od výrobce za nejlepších podmínek a s přidanou hodnotou v podobě dárků, či slevy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru