Které bylinky a doplňky stravy pomohou v tomto období

EPIZODA 2.   6:54

Podle gynekoložky Heleny Máslové ženy, které se "naučily pást", tedy chodí po louce a trhají si červený jetel a další bylinky, si lépe udrží hormonální rovnováhu. Stejně tak mohou pomoci bojovat proti nepříjemným projevům menopauzy doplňky stravy obsahující výtažky nejen z bylin, ale i minerály a vitaminy. Jaké přírodní přípravky mohou tedy pomoci v přechodu? Podívejte se na další video z pořadu Trable s menopauzou v úvodu článku.

Dejte šanci přírodě

Menopauza přináší řadu fyzických i psychických obtíží, za nimiž stojí hormonální nerovnováha. V tom nám mohou pomoci bylinky a vhodné potraviny, zejména ty, které obsahují fytoestrogeny, tedy hormonálně aktivní látky. Nicméně všeho s mírou: Podle gynekoložky Heleny Máslové to s nimi nesmíme přehnat. Jiné bylinky mohou pomoci s odvodněním, lepším usínáním, jiné zase zlepšují náladu. Doporučují se červený jetel, šalvěj, yzop, třezalka, kozlík a chmel, stejně tak i jalovec, kopřiva, bříza a petržel a další. Jak ale vysvětluje Adéla Zrubecká, diplomovaná aromaterapeutka, každé z nás může pomoci jiná kombinace bylinek – chce to hledat a zkoušet. Bylinky můžete konzumovat, pomohou ale i v koupeli, aromaterapii či jako oleje.

Nechcete přemýšlet, zda si zrovna dát červený jetel, či chmel, zda k tomu přidat ještě šalvěj, nebo třezalku? Zkuste potravinové doplňky, které obsahují všechny potřebné látky v ideální kombinaci – například Feminus, který podporuje ženskou energii a vitalitu, zároveň pomáhá zmírnit nepříjemné projevy přechodu. Jak vysvětluje chemický inženýr Jan Klusák, jeho účinky se neprojeví hned, ale až po pár týdnech – ideální je užívat je dva až tři měsíce a pak si dát měsíc pauzu. Jak tedy zvládat menopauzu pomocí bylinek, doplňků stravy a dalších vhodných látek? Podívejte se na video v úvodu článku.

Partnerem pořadu se stal Feminus, doplněk stravy z čistě přírodních látek bez jakýchkoliv hormonů. Když si na jejich stránkách přečtete zkušenosti reálných žen, které ho užívají, dojdete k závěru, že není třeba se příznaků menopauzy bát a že je lze opravdu ovlivnit. Zkušenosti s Feminusem najdete ZDE

 

Zhlédnout další epizodu

 

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.

Sdílet

Objednat FEMINUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Balení na měsíc (60 tablet)

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Balení na měsíc (60 tablet) / zasílání každý měsíc
Doprava zdarma

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Pro koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určen pro všechny ženy, které trápí nepříjemné příznaky menopauzy nebo zvýšená únava a nedostatek energie. Mladším ženám pomáhá zejména zmírnit premenstruační syndrom, zvyšuje jim energii, vitalitu a libido. U žen v období menopauzy zase snižuje nepříjemné příznaky klimakteria jako je nekvalitní spánek, časté návaly horka a dodává jim energii.

Za jak dlouho pocítím první účinky? +

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je Váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. FEMINUS obsahuje ověřené látky na podporu ženské vitality, energie a snížení příznaků menopauzy. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina žen však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání..

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že Vám FEMINUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má FEMINUS vedlejší a nežádoucí účinky? +

FEMINUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z bylin. Hlavní síla produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Pokud nejste na žádnou ze složek v produktu alergická, je pro Vás FEMINUS naprosto bezpečný.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky Vám nehrozí.

PS: Jako téměř každý doplněk stravy je i FEMINUS nevhodný pro těhotné a kojící ženy. Z důvodu obsahu Macy by neměli produkt užívat ženy s endometriózou a myomatózní dělohou. A z důvodu obsahu kotvičníku zemního není vhodný při současném užívání léků na ředění krve.

Je FEMINUS k dostání v lékárnách?+

Ano, doplněk stravy FEMINUS je certifikovaný státním zdravotním ústavem v Praze a je běžně dostupný i v online lékárnách v Česku a na Slovensku. Nicméně zde na našich stránkách si můžete zakoupit produkt přímo od výrobce za nejlepších podmínek a s přidanou hodnotou v podobě dárků, či slevy za pravidelné objednávky.

Mohlo by vás zajímat...

Jak spalovat viscerální tuk?

27. 7. 2023
Viscerální tuk. Bílá tuková tkáň, která obklopuje tělesné orgány a bývá na místech, kde by se vyskytovat neměla. Obaluje například střeva, játra či srdce. Viscerální tuk má řadu záludností a vede ke vzniku řady zdravotních problémů.

Přečíst článek

Maca a její účinky v období menopauzy

14. 6. 2023
Menopauze se nevyhne žádná žena, každá toto období ale prožije jinak. Zatímco některá symptomy sotva pocítí, jiná jimi může trpět tak, že ji brání v normálním životě. Jedinou možností není jen hormonální léčba, existují i přírodní látky, které jsou v boji s menopauzou výborným pomocníkem.

Přečíst článek

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru