Podrobné složení FEMINUS | FEMINUS - přírodní doplněk stravy pro ženy

Síla bez hormonů. Inspirováno přírodou.

FEMINUS je unikátní doplněk stravy vyrobený v ČR.
I bez chemie a hormonů se stává nejsilnějším
doplňkem stravy na českém trhu.

Podrobné složení FEMINUSU

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)

Roste pouze v peruánských a bolivijských Andách a již od pradávna byla využívaná jako afrodiziakum. Maca peruánská přispívá k fyzickému a duševnímu zdraví, vitalitě a vytrvalosti. Má vliv na plodnost a je bohatým zdrojem fytoestrogenů.

Obsah v denní dávce: 200 mg - extrakt 10:1 z kořene

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)

Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná)

Říká se jí bylina mládí – působí jako antioxidant a přispívá k celkovému omlazení a zpomalení známek stárnutí. Jde o velice komplexní bylinu a má významné antioxidační účinky. Má vliv na duševní a kognitivní činnost, koncentraci, únavu, duševní zdraví a relaxaci.

Obsah v denní dávce: 150 mg- extrakt 10:1 z kořene, 5% withanoloidu

Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná)

Kakao – extrakt

Kakao obsahuje okolo 300 biologicky aktivních látek. Jde zejména o antioxidanty a celou řadu vitaminů a minerálů. Další hlavní, a také velice důležitou látkou kakaa je theobromin.

Obsah v denní dávce: 100 mg - extrakt z plodu, 10% theobrominu

Kakao – extrakt

Kotvičník zemní

Možná ho znáte pod jeho latinským jménem Tribulus Terrestris. Jedná se o velmi oblíbenou bylinku pro muže i ženy. Kotvičník ovlivňuje hormonální aktivitu, přispívá k normální funkci močové a reprodukční soustavy. Má vliv na tělový a svalový tonus a energii. Podporuje také přirozenou obranyschopnost – imunitní systém.

Obsah v denní dávce: 100 mg - extrakt ze semen, 60% saponinů

Kotvičník zemní

Muira puama (Voňatec vejčitý)

Říká se jí Amazonská viagra. Má vliv na menopauzální komfort a harmonizuje hormonální systém. Muira puama je také silný antioxidant. Působí jako tonikum – podporuje fyzickou aktivitu.

Obsah v denní dávce: 100 mg - extrakt 20:1 z byliny

Muira puama (Voňatec vejčitý)

Andělika čínská (Dong Quai)

Kořen anděliky obsahuje velké množství esenciálních olejů, organických kyselin a jejich esterů a také vitamínů, aminokyselin a sacharidů. Přispívá k normální funkci urogenitálního systému žen. Přispívá k osvěžení těla a také se jedná o antioxidant.

Obsah v denní dávce: 60 mg - extrakt 4:1 z kořene

Andělika čínská (Dong Quai)

Damiána pravá (Pastala roztroušená)

Při pravidelném užívání ovlivňuje duševní a kognitivní činnost. Má vliv na sexuální zdraví, duševní pohodu a kontrolu tělesné hmotnosti.

Obsah v denní dávce: 50 mg - extrakt 10:1 z byliny

Damiána pravá (Pastala roztroušená)

Vitamin C

Tento vitamín asi není třeba představovat. Vitamín C je ve vodě rozpustná látka, nezbytná k životu a udržení tělesného zdraví. Přispívá k normální psychické činnosti a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamin C dále přispívá k energetickému metabolismu, udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm a normálnímu energetickému metabolismu.

Obsah v denní dávce: 80 mg - forma: kyselina L-askorbová

Vitamin C

Vitamin E

Vitamin E není obsažen v mnoha potravinách, při kuchyňském zpracování navíc mizí. Obtížné je získat ho v dostatečném množství při nízkotučné stravě. Zdrojem vitaminu E jsou pšeničné klíčky, oříšky, sója, máslo, mléko nebo rostlinné oleje. Tento vitamín přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Pro FEMINUS slouží jako stabilizátor a antioxidant.

Obsah v denní dávce: 2,5 mg - forma: tokoferol

Vitamin E

Vitamin B6

Je základním vitamínem potřebným pro zdravý imunitní systém. Přispívá k regulaci hormonální aktivity a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B6 dále přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti a snížení míry únavy a vyčerpání.

Obsah v denní dávce: 1,2 mg - forma: pyridoxin-hydrochlorid

Vitamin B6

Vitamin D3

Vitamín D3 patří k nejdůležitějším a zároveň k nejvíce podceňovaným vitamínům vůbec. Přispívá k normální funkci imunitního systému a udržení normální funkce svalů.

Obsah v denní dávce: 25 μg - forma: cholekalciferol

Vitamin D3

Vitamin B12

Každá žena určitě ocení, že vitamín B12 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamín B12 dále přispívá k normální funkci imunitního systému, normální činnosti nervové soustavy a normální tvorbě červených krvinek Tento vitamín se vyskytuje převážně v živočišných produktech, a proto je jeho suplementace nesmírně důležitá pro vegetariány a vegany.

Obsah v denní dávce: 10 μg - forma: kyanokobalamin

Vitamin B12

Zinek

Přispívá k udržení normálnímu stavu nehtů a pokožky, také chrání buňky před oxidativním stresem. zinek také přispívá k normální plodnosti a reprodukci a normální funkci imunitního systému.

Obsah zinku v denní dávce: 15 mg - forma: citronan zinečnatý

Zinek
Řeřicha peruánská (Maca peruánská) 200 mg
Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná) 150 mg
Kakao – extrakt 100 mg
Kotvičník zemní 100 mg
Muira puama (Voňatec vejčitý) 100 mg
Andělika čínská (Dong Quai) 60 mg
Damiána pravá (Pastala roztroušená) 50 mg
Vitamin C 80 mg
Vitamin E 2,5 mg
Vitamin B6 1,2 mg
Vitamin D3 25 μg
Vitamin B12 10 μg
Zinek 15 mg
Obsah v denní dávce. Denní dávka jsou dvě tablety

Pomocné látky

plnidlo: Mikrokrystalická celulóza, Maltodextrin, protispékavá látka: Stearan horečnatý.