Podrobné složení FEMINUS | FEMINUS - přírodní doplněk stravy pro ženy

Čistě přírodní síla bez hormonů

FEMINUS je 100% přírodní.
I bez chemie a hormonů se stává nejsilnějším
doplňkem výživy na českém trhu.

Podrobné složení FEMINUSU

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)

Roste pouze v peruánských a bolivijských Andách. Maca zlepšuje vitalitu, duševní zdraví, energii a vytrvalost. Zvyšuje chuť na pohlavní styk, libido a podporuje plodnost. V průběhu menopauzy vyrovnává hormony, čím snižuje její symptomy - návaly horka a nespavost.

Obsah v denní dávce: 200 mg - extrakt 10:1 z kořene

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)

Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná)

Říká se jí bylina mládí - přispívá k omlazení pleti, a tím ke zpomalení známek stárnutí. Jde o velice komplexní bylinu. Podporuje obranyschopnost, urychluje rekonvalescenci a má významné antioxidační účinky. Ašvaganda je také velice účinné afrodiziakum – zvyšuje libido, podporuje plodnost. Navrací hormonální rovnováhu, prokrvuje pánev, čímž pomáhá otěhotnět a zvyšuje chuť na pohlavní styk.

Obsah v denní dávce: 150 mg- extrakt 10:1 z kořene, 5% withanoloidu

Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná)

Kakao – extrakt

Kakao obsahuje okolo 300 biologicky aktivních látek. Jde zejména o antioxidanty a celou řadu vitaminů a minerálů. Další hlavní, a také velice důležitou látkou kakaa je theobromin. Právě díky theobrominu kakao působí jako afrodisiakum, stimulant, antioxidant, a také redukuje ukládání tuků v těle.

Obsah v denní dávce: 100 mg - extrakt z plodu, 10% theobrominu

Kakao – extrakt

Kotvičník zemní

Možná ho znáte pod jeho latinským jménem Tribulus Terrestris. Kotvičník má silné afrodiziakální účinky, které působí na muže i ženy. U obou pohlaví zvyšuje libido a podporuje dobrou psychickou kondici. U žen zvyšuje hladinu estrogenu a pomáhá stabilizovat hormonální aktivitu. Zmírňuje příznaky menopauzy, přispívá k normální funkci močové a reprodukční soustavy.

Obsah v denní dávce: 100 mg - extrakt ze semen, 60% saponinů

Kotvičník zemní

Muira puama (Voňatec vejčitý)

Má silné afrodiziakální účinky a působí jako sexuální stimulant u mužů i žen. Je vědecky prokázáno, že pomáhá při léčbě sexuální dysfunkce, vyvolává chuť na pohlavní styk a zároveň ho prodlužuje.Kromě toho harmonizuje hormonální systém, podporuje plodnost, zmírňuje menstruační bolesti i příznaky související s menopauzou.

Obsah v denní dávce: 100 mg - extrakt 20:1 z byliny

Muira puama (Voňatec vejčitý)

Andělika čínská (Dong Quai)

Kořen anděliky obsahuje velké množství esenciálních olejů, organických kyselin a jejich esterů a také vitamínů, aminokyselin a sacharidů. Přispívá k normální funkci urogenitálního systému žen a využívá se v klimakteriu ke zmírnění příznaků jako návaly či změny nálad. Přispívá také k rovnováze ženských hormonů a pomáhá při obtížích s menstruací.

Obsah v denní dávce: 60 mg - extrakt 4:1 z kořene

Andělika čínská (Dong Quai)

Damiána pravá (Pastala roztroušená)

Působí jako mírný stimulant, zlepšující soustředění. Používá se převážně jako afrodiziakum u žen a zlepšuje prožitek z pohlavního styku. Při pravidelném užívání zmírňuje příznaky menopauzy, frigidity či neplodnosti a zklidňuje výkyvy nálad.

Obsah v denní dávce: 50 mg - extrakt 10:1 z byliny

Damiána pravá (Pastala roztroušená)

Vitamin C

Vitamín C (kyselina L-askorbová) je ve vodě rozpustná látka, nezbytná k životu a udržení tělesného zdraví. Působí jako antioxidant. Je důležitý pro tkáňové dýchání a při vstřebávání železa, stimulaci tvorby bílých a červených krvinek, vývoji kostí, zubů a chrupavek.

Obsah v denní dávce: 80 mg - forma: kyselina L-askorbová

Vitamin C

Vitamin E

Má pozitivní účinky na tvorbu pohlavních buněk a zvyšuje plodnost. Nachází uplatnění u žen v klimakteriu pro zvýšení účinku hormonální léčby a poruch menstruačního cyklu. Pro FEMINUS slouží jako stabilizátor a antioxidant.

Obsah v denní dávce: 2,5 mg - forma: tokoferol

Vitamin E

Vitamin B6

Je základním vitamínem potřebným pro zdravý imunitní systém. Pomáhá tělu produkovat hormony a chemické látky potřebné pro mozek a pomáhá tak omezit výskyt deprese a ztráty paměti. Přispívá k regulaci hormonální aktivity a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Obsah v denní dávce: 1,2 mg - forma: pyridoxin-hydrochlorid

Vitamin B6

Vitamin D3

Vitamín D3 patří k nejdůležitějším a zároveň k nejvíce podceňovaným vitamínům vůbec. Podporuje správnou funkci imunitního systému, pomáhá udržovat zdravé zuby a kosti, přispívá k normální činnosti svalů a je důležitý pro vstřebávání a využití vápníku a fosforu v těle.

Obsah v denní dávce: 25 μg - forma: cholekalciferol

Vitamin D3

Vitamin B12

Bojuje proti neustálé únavě, bledé pokožce, lámavým nehtům, mravenčení konečků prstů, výkyvům nálad. Je důležitý pro metabolismus, normální buněčné dělení a proteinovou syntézu.

Obsah v denní dávce: 10 μg - forma: kyanokobalamin

Vitamin B12

Zinek

Ovlivňuje hormonální aktivitu, zvyšuje libido, zvyšuje chuť na sex, zlepšuje plodnost. Dále přispívá k normálnímu stavu nehtů a pokožky, také chrání buňky před oxidativním stresem. Jeho nedostatek se projevuje únavou, ztrátou chuti k jídlu a zhoršeným stavem kůže.

Obsah zinku v denní dávce: 15 mg - forma: citronan zinečnatý

Zinek
Řeřicha peruánská (Maca peruánská) 200 mg
Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná) 150 mg
Kakao – extrakt 100 mg
Kotvičník zemní 100 mg
Muira puama (Voňatec vejčitý) 100 mg
Andělika čínská (Dong Quai) 60 mg
Damiána pravá (Pastala roztroušená) 50 mg
Vitamin C 80 mg
Vitamin E 2,5 mg
Vitamin B6 1,2 mg
Vitamin D3 25 μg
Vitamin B12 10 μg
Zinek 15 mg
Obsah v denní dávce. Denní dávka jsou dvě tablety

Pomocné látky

plnidlo: Mikrokrystalická celulóza, Maltodextrin, protispékavá látka: Stearan horečnatý.