PŘÍZNAKY MENOPAUZY?
KE KTERÉMU TYPU ŽEN PATŘÍTE?

Přechod jde zvládnout i bez obtíží a dokonce si jej můžete i užít.

I KDYŽ JE PRŮBĚH MENOPAUZY NAPROSTO INDIVIDUÁLNÍ,
S TROCHOU NADSÁZKY SE DÁ ŘÍCI, ŽE NĚCO Z NÁSLEDUJÍCÍHO VÁS JISTĚ POTKÁ:
nepravidelná menstruace, návaly horka, zadržování vody a s tím související přibývání na váze.
V noci pak extrémní pocení a problémy se spánkem. A sexuální život? Ztráta libida bývá jediným z nejčastějších příznaků.
Výsledkem všech symptomů je pak střídání nálad a celková podrážděnost.
Zjistěte, jak zvládnout přechod v pohodě a beze hormonální substituční terapie.

Jak, kdy a hlavně proč?

Menopauza je zcela přirozený stav, kdy dochází k útlumu funkce vaječníků. To má za následek snížení tvorby dvou důležitých hormonů: estrogenu a progesteronu. U každé z nás nastupuje v jinou dobu, ale každá dvacátá žena trpí předčasnou menopauzou, která přicházá již před třicítkou. Klimakterium však obvykle přichází mezi 48. a 55. rokem života a zpravidla trvá 2 až 5 let. Příchod menopauzy s jistotou poznáte buďto na základě krevních testů u vašeho gynekologa, nebo díky výsledkům testů prostřednictvím moči, které lze běžně dostat na trhu. Rychlý test si ale můžete udělat rovnou tady a teď.

Střední věk a sex

Krátký test: kolik z těchto příznaků na sobě pozorujete?

Ověřte si, zda na sobě dlouhodobě pozorujete alespoň dva z těchto příznaků a pak čtěte dál.


Nespavost

Plačtivost

Nepravidelná menstruace

Bolest hlavy

Návaly horka

Nadměrné pocení

Závratě

Brnění končetin

Bušení srdce

Bolest na hrudi

3 základní tipy pro ženy na udržení optimální hladiny estrogenu v přechodu

1. Hormonální jóga

Je výborné cvičení, které vrací hladiny hormonů do optimální rovnováhy a revitalizuje organismus. Cviky jsou seřazené tak, aby měly co největší účinek na hormonální systém. Využívá sestavy a znalosti různých druhů jógy a byla vyvinuta speciálně pro ženy. Pokud nemáte ve svém okolí možnost navštěvovat lekce hormonální jógy, vyzkoušejte online cvičení, dostupné i v českém jazyce.

Hormonální jóga

2. přírodní doplňky stravy

Zajímavé je, že třeba v ženy v Asii se s přechodovými potížemi mnohdy vůbec nesetkají.  Čínská medicína nepoužívá hormonální terapie, ale bylinky, cvičení a masáže. Největší důraz klade samozřejmě na prevenci. Pro optimalizaci hladiny estrogenu a zmírnění přechodových potíží využívá především: macu peruánskou,  indický ženšen, kotvičník zemní a anděliku čínskou.

Doplňky stravy

3. změna stravy

Jednoduchý vzorec na zapamatování zní: 5 dávek denně s časovým odstupem 2 až 3 hodin. Vaše tělo vám bude vděčné zejména za přísun mořských ryb, luštěnin a za studena lisovaných olejů. Pokud jíte maso, pak si připravujte hlavně králičí a krůtí. Schopnost metabolismu spalovat se s věkem postupně snižuje, proto je dobré, když si hlídáte zkonzumované kalorie a vyhýbáte se cukrovinkám, alkoholu a smaženým jídlům.

Zelenina, losos
Logo FEMINUS
Feminus krabička

Udržte optimální hladinu estrogenu
díky českému doplňku stravy.

Díky pečlivě vybranému přírodnímu složení se FEMINUS i bez chemie a hormonů stal nejsilnějším doplňkem stravy na českém trhu. FEMINUS teď můžete vyzkoušet s dopravou zdarma po celé republice.
Vyzkouším FEMINUS

Po dvou týdnech se cítím méně unavená.

Po měsíci užívání se cítím fajn, jarní únava pomalu mizí. Po dvou týdnech pravidelného užívání zmizela podrážděnost, mám lepší náladu, cítím se méně unavená, ráno se mi lépe vstává – myslím, že účinky jsou už znát. Jen s tím libidem nevím. Na to byste se museli zeptat mého muže :-D.

Jana
Jana – 46 let
5

Je to přírodní preparát a neobsahuje hormony.

FEMINUS jsem si vybrala, protože je to přírodní preparát a neobsahuje hormony. Cítím na sobě, že mám více energie a jsem po něm méně unavená. Není moc drahý a jedná se o český produkt. Tento výrobek bych doporučila každé ženě, které jsou v období přechodu.

Jana
Jana – 54 let
5

Zlepšila se pleť a cítím se méně unavená.

Dlouhou dobu jsem se potýkala s hormonální nerovnováhou, která se v mém případě projevovala únavou, akné a v neposlední řade nadměrným nočním pocením. Po 14-ti dnech užívaní produktu FEMINUS se mi začala zlepšovat pleť, cítila jsem se méně unavená. Vyzkoušela jsem velkou řadu vitaminů a doplňků stravy a nic mi nepomáhlo, než jsem vyzkoušela FEMINUS.

Karolína
Karolína – 25 let
5