Přírodní afrodiziaka dokážou zažehnout vášeň

Přírodní afrodiziaka dokážou zažehnout vášeň

Osnova:
Co afrodiziaka dokážou?
Farmaceutika nebo přírodní afrodiziaka?
Chilli papričky
Ústřice
Ananas, maliny a jahody
Čokoláda
Česnek a cibule
Červené víno a šampaňské
Zázvor
Goji
Chřest
Granátové jablko
Bylinky
Závěr

Neříká se nadarmo, že láska prochází žaludkem. Dobré jídlo přináší nejen příjemné pocity, některé potraviny mají navíc vynikající afrodiziakální účinky. Dokážou uvolnit tělo a zvýšit sexuální apetit.

Co afrodiziaka dokážou?

Afrodiziaka jsou jakékoliv látky, které povzbuzují sexuální instinkt, zvyšují sexuální výkon a apetit a vyvolávají touhu. Patří mezi ně spousta potravin a rostlin, některé ovlivňují mozkovou činnost, jiné zvyšují průtok krve v pánevní oblasti nebo pomáhají s produkcí pohlavních hormonů.

Některá afrodiziaka zvyšují libido a působí zároveň na ženy i muže. Pak jsou tady ale také afrodiziaka, která působí hlavně na ženy tím, že zvyšují průtok krve a citlivost v pohlavních orgánech. Afrodiziaka pro muže zase dokážou zrychlit nástup erekce nebo oddálit ejakulaci.

Farmaceutika nebo přírodní afrodiziaka?

Říkáte si, proč zkoušet účinky „obyčejných“ potravin, když nám reklamy slibují zaručený a silný efekt nejrůznějších farmaceutických preparátů? Přírodní afrodiziaka mají oproti těm z lékáren minimum vedlejších účinků a jsou obecně bezpečnější. Jejich dopad je ovšem mírnější.

Vyzkoušejte naše tipy na přírodní afrodiziaka:

Chilli papričky

Chilli papričky jsou jedním z nejznámějších přírodních afrodiziak. Dodávají energii, zlepšují prokrvení celého těla i citlivost pohlavních orgánů.

Ústřice

Dary moře mají zajímavou chuť i afrodiziakální účinky. Nejznámějšími mořskými plody, které působí na libido žen i mužů, jsou ústřice. Navíc mají spoustu vitamínů a obsahují zinek, který je nezbytný pro tvorbu serotoninu, takzvaného hormonu štěstí, u kterého se předpokládá, že hraje roli při zvyšování sexuálního apetitu.

Ananas, maliny a jahody

Afrodiziakální účinky má více druhů ovoce, nejsilnějšími se ovšem mohou pochlubit jahody, maliny a ananas. Maliny a jahody jsou bohaté na zinek, ananas má navíc dobrý detoxikační účinek a obsahuje spoustu vitamínu C.

Jahody se často kombinují se šampaňským, dalším účinným afrodiziakem. Mnohem lépe ale tělo účinné látky vstřebává v kombinaci s mléčnými produkty, třeba tvarohem, zakysanou smetanou nebo zmrzlinou.

Čokoláda

Kvalitní čokoláda s obsahem alespoň 70 % kakaa obsahuje antioxidanty i minerály, také má povzbuzující účinky na naši náladu i sexuální život.

Čokoláda je za přírodní afrodiziakum považována už velmi dlouho díky tomu, že obsahuje složky, které jsou spojeny se zvyšováním už zmíněného serotoninu v mozku.

Česnek a cibule

Právě česnek a cibule na první pohled vypadají, že vášeň spíše zabíjí, než povzbuzují. Opak je ale pravdou, mají v sobě totiž látky, které umí rozproudit krevní oběh, což je pro sexuální apetit nezbytné. Právě u této zeleniny je ale obzvláště důležitý stejný vkus obou partnerů.

Červené víno a šampaňské

Malé množství červeného vína nebo šampaňského umí probudit smysly, povzbudit náladu i zlepšit potenci. Ale pozor na množství! Když se to s alkoholem přežene, má tlumící účinky a dochází k přesnému opaku!

Zázvor

Zázvor umí rozproudit tělo i aktivovat smysly. Navíc napomáhá k rychlejšímu spalování tuků. Konzumuje se jeho kořen, ať už syrový, vařený nebo kandovaný.

Goji

Tomuto drobnému exotickému ovoci se přezdívá ovoce radosti či dlouhověkosti. Působí jako afrodiziakum a dokonce pomáhá v léčbě neplodnosti. Největší sílu má šťáva z čerstvých plodů.

Chřest

Chřest je skvělým zdrojem energie, který obsahuje úctyhodné množství vitamínů a minerálů. Jeho pravidelná konzumace stimuluje pohlavní hormony, což má pozitivní vliv na libido.

Granátové jablko

Další ovoce s afrodiziakálními účinky je granátové jablko. Pozitivní účinky má hlavně u mužů, u kterých zvyšuje potenci a zlepšuje erekci.

Bylinky

Byla by škoda nezmínit i bylinky, které mají na sexuální život příznivý vliv. Na první pohled sice nevypadají tak atraktivně jako jahody se šampaňským nebo červené víno s ústřicemi, mohou se ale pochlubit opravdu silnými účinky.

Mezi afrodiziakální bylinky patří maca peruánská, která pomáhá optimalizovat hormonální hladiny a podporuje plodnost, vitalitu i celkové zdraví.

Ženšen pravý zvyšuje libido, prodlužuje délku i intenzitu pohlavního styku a mužům pomáhá s léčbou erektilní dysfunkce.

Chuť na sex dokáže posílit kotvičník zemní, navíc zvyšuje hladiny pohlavních hormonů i přirozenou obranyschopnost.

Damiána pravá zase podporuje sexuální zdraví a přispívá k duševní pohodě a dobrým (nejen sexuálním) vztahům.

Závěr

Možností, jak okořenit svůj sexuální život, je v dnešní době nepřeberné množství. Tím nejlepším afrodiziakem je ale naše zdraví!

Jen málo kdo se cítí přitažlivě, když trpí zdravotními problémy nebo ho trápí nadváha. Základním pravidlem uspokojivého sexuálního života je cítit se dobře a mít zdravé sebevědomí.

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.