Kotvičník zemní a vliv jeho užívání na ženy

Martina Sznapková Martina Sznapková — 
Kotvičník zemní a vliv jeho užívání na ženy

Osnova:

1. Bylinka, která pomáhá
2. Co na Kotvičníku ženy ocení
3. Zvýšení hormonální hladiny bez hormonů?
4. Z japonských pláží na českou zahrádku
5. Co s ním? Aneb jak ho užívat…
Závěr

Přezdívá se mu rostlinná viagra. Oproti pravé viagře nepůsobí jen na muže, ale i na ženy. Významně totiž dokáže pomoci s vyrovnáním hormonální nerovnováhy a tím i s nepříjemnými průvodními projevy menopauzy.

Lze jej konzumovat v různých formách, oblast jeho působení je velmi široká a získat jej není vůbec těžké.

Znám je především mezi sportovci a často zajímá muže s problémy s erekcí. Svůj význam má ale také pro něžné pohlaví.

1. Bylinka, která pomáhá po celém světě

Kotvičník zemní je bylinka s neobyčejnými účinky, které využívá už přes 2 000 let západní i východní medicína.

Indiáni znali sušenou nať, která jim pomáhala díky svým močopudným, antiseptickým a protizánětlivým účinkům.

V Číně jsou pomocí kotvičníku léčeny jaterní, ledvinové i kardiovaskulární nemoci. V Japonsku se zase kotvičníková nať používala na zvýšení obranyschopnosti organismu.

V antickém Řecku přidávali Kotvičník do různých nápojů povzbuzujících sexuální apetit. A právě pro své afrodiziakální účinky je i dnes oblíbeným pomocníkem mužů i žen.

Povzbuzuje sexuální vitalitu, u žen zvyšuje libido zejména v menopauze a muži jej využívají při poruchách erekce a snížené hladině testosteronu.

Kotvičník by měl zajímat také páry toužící po dítěti – pomáhá při léčbě neplodnosti a ztrátě potence.

Známý je hlavně mezi sportovci, po celém světě se užívá pro zvýšení hladiny hormonu testosteronu, která umožňuje snadnější nárust svalové hmoty a zvyšuje sportovní výkony. Tvorbu testosteronu dokáže podpořit až o 30%!

Zároveň zrychluje svalovou regeneraci po sportovním či jinak náročném výkonu, povzbuzuje a dodává energii.

Na konci 20. století byl Kotvičník zkoumán ve vědeckých laboratořích, kde potvrdili jeho léčivé účinky a izolovali několik zdraví prospěšných látek. O příznivém vlivu Kotvičníku na naše tělo tak není pochyb nejen mezi bylinkáři, ale i mezi vědci.

2. Co na Kotvičníku ženy ocení

I když v našem těle probíhají velmi složité procesy a Kotvičník umí zapůsobit na mnoha frontách, princip jeho působení je v podstatě jednoduchý.

Platí, že čím jsme starší, tím klesá hladina našich pohlavních hormonů – u mužů testosteronu, u žen estrogenu.

Důsledků je mnoho, patří mezi ně snížení sexuálního libida, větší únava, přibírání na váze, ztráta svalové hmoty a celkově menší chuť do života.

A právě Kotvičník zemní obsahuje prospěšné látky, které pomáhají tělu hormonální nerovnováhu regulovat a s těmito příznak bojovat.

Neobsahuje žádné hormony, ale látky, které tělo umí nabudit. To si pak samo začne chybějící hormony dotvářet a vyrovnávat jejich sníženou hladinu.

Ženy v období hormonálních změn mohou trpět změnami nálad, podrážděností a někdy i depresemi. Kotvičník podporuje dobrou psychickou kondici.

V menopauze je také běžné snížení chuti na sex, zvýšení libida je jednou z nejčastěji využívaných schopností Kotvičníku. Zároveň pomáhá se snížením tělesného tuku, který se po čtyřicítce začíná ukládat hlavně v oblasti pasu.

S věkem často stoupá i náš tlak. A i s ním si umí Kotvičník poradit. Pomáhá totiž se snížením krevního tlaku a cholesterolu v krvi. Rozšiřuje cévy a harmonizuje zvýšenou krevní srážlivost.

Zkrátka je doporučován ženám, které trápí únava, nespavost, přibírání na váze, deprese, snížený zájem o sex, osteoporóza (řídnutí kostí), nepravidelná menstruace, ztráta vlasů, úzkost i neschopnost dosáhnout orgasmu.

3. Zvýšení hormonální hladiny bez hormonů?

Zní to zvláštně. Jak je možné, aby něco zvyšovalo hormonální hladinu a neobsahovalo to hormony? Kotvičník zemní ale opravdu žádné hormony neobsahuje, jeho účinky zajišťují steroidní saponiny.

Jsou to látky, které stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. To vede k produkci většího množství luteinizačního hormonu, který povzbuzuje tělo, aby vytvořilo více testosteronu.

Co vlastně Kotvičník obsahuje? Tato rostlina je plná saponinů, tříslovin, flavonoidů, alkaloidů, sacharidů, steroidů, glykosidů, taninu a vitamínu C.

TIP: Vyzkoušejte FEMINUS - přírodní doplněk stravy určený pro ženy v období menopauzy. Tento český doplněk stravy obsahuje bohatý mix vitamínů, minerálů a extraktů z bylin bojující s něpříjemnými příznaky ženského přechodu jako jsou návaly horka, noční pocení, ztráta energie a přibírání na váze. FEMINUS je nyní v akci s dopravou zdarma po celé ČR.


Koupit v akci

4. Z japonských pláží na českou zahrádku

Kotvičník zemní je jednoletá, až 1 metr dlouhá bylina. Pochází z písečného pobřeží Číny a Japonska. Jak rostla jeho popularita, rozšiřoval se i jeho výskyt. Dnes ho najdeme téměř po celém světě.

Pro ty, kdo pro něj nechtějí vyrazit do lékárny nebo prodejny se zdravou výživou, máme dobrou zprávu. Nemusíte pro něj někam do stepí, stačí vlastní zahrádka.

V Česku se mu daří a jeho vypěstování nestojí ani velké úsilí. Vše, co potřebuje, je vlhká písčitá půda a dostatek slunce.

Není problém kotvičník zemní sehnat ve většině krámků s bylinkami nebo na internetu. Nejčastěji se kotvičník kupuje a užívá ve formě sušené a drcené natě, z které se pak připravuje čaj, který se pravidelně popíjí.

5. Co s ním? Aneb jak ho užívat…

Podařilo se vám Kotvičník vypěstovat, na řadě je tak klasická otázka – Co s ním?

Využít jde celou rostlinu, z celých plodů se vaří odvar, z natě zase čaj. Nápoj se připravuje také z prášku.

Jestliže rádi kombinujete, můžete zkusit Kotvičník smíchat s Macou peruánskou pro zvýšení sexuálního apetitu a zlepšení sportovního výkonu nebo s Konopným semínkem.

Nejpohodlnější je poohlédnout se po některém z potravinových doplňků.

I když při zkoumání Kotvičníku nebyly objeveny žádné toxické látky, které by měly nepříznivý vliv na náš organismus, je nutné dodržovat doporučené dávkování.

Pokud ale začnete zkoušet jiné dávkování nebo konzumovat Kotvičník nalačno, mohou se dostavit žaludeční nebo střevní obtíže.

V důsledku neustálého navyšování dávkování se u žen může objevit nadměrné ochlupení a mužské rysy, u mužů zase až příliš velký nárůst svalové hmoty.

A i když je jedním z jeho účinků lepší plodnost, produkty z něj nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy a malé děti.

Vyhnout by se mu měli i lidé užívající léky na srdce a krevní tlak, muži se zvětšenou prostatou a diabetici, protože by jim Kotvičník mohl snížit cukr v krvi na nebezpečně nízkou hladinu.

Závěr

I když je znám zejména ve světě sportu, popřípadě mezi muži toužícími po větším sexuálním libidu, je jasné, že by jím neměly opovrhovat ani ženy. A to zejména ty, které se potýkají s menopauzou.

O Kotvičníku zemním lze s jistotou říci, že jde o neškodnou, velmi účinnou, snadno dostupnou bylinu s širokou škálou pozitivních účinků a (při dodržení správného dávkování) žádnými vedlejšími účinky.

Je jednou z nejvíce testovaných a probádaných rostlin na světě a všechny uváděné účinky jsou vědecky prokázány.

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.