Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Damiána pravá, aneb nejlepší afrodiziakum pro ženy

Damiána pravá, aneb nejlepší afrodiziakum pro ženy

Martina Sznapková
11. 7. 2019
Damiána pravá, aneb nejlepší afrodiziakum pro ženy

Osnova:
Léčivka, která voní po heřmánku
Zbavuje frigidity
Podporuje plodnost a ovlivňuje menstruaci
Pomáhá při menopauze i s problémy s prostatou
Zatočí se stresem
Léčivé účinky
Působí jako stimulant, přispívá k dobrému trávení
Co v Damiáně najdeme?
Jak Damiánu užívat
V našich podmínkách jen pro trpělivé pěstitele
Závěr

Je součástí koktejlu margarita, má léty prověřené afrodiziakální účinky, zvyšuje energii a jejího vlivu na naše tělo využívali už staří Mayové. Řeč je o léčivé bylince spadající do čeledi mučenkovitých, Damiáně pravé.

Stejně jako účinků, má i více názvů. Latinsky se jí říká Turnera diffusa či Turnera aphrodisiaca, její český název je Pastala roztroušená. Jeden z jejích mexických názvů se právě pro afrodiziakální účinky překládá jako „láska“.

Ať už je tato rostlina oficiálně nazvaná jakkoli, vždy se jedná o Damiánu. A pod tímto názvem je známá po celém světě.

Léčivka, která voní po heřmánku

Damiána svou stavbou připomíná vinnou révu, je silně větvená a posetá malými oválnými lístky. V listech najdeme antibakteriální látku arbutin a éterické oleje.

Vykvete jednou ročně žlutými kvítky, které vůní připomínají heřmánek. Kvítky se promění v tobolky, ty jsou svou chutí podobné fíkům.

Jako léčivá rostlina je užívána už opravdu dlouho. Staří Mayové ji využívali pro její afrodiziakální účinky a její účinky zaznamenali i španělští misionáři. Ti datovali užití Damiány u žen mexických indiánů, které nápoj oslazený medem pily hodinu před stykem. Zajistil jim větší prožitek z milování.

Damiána pravá má mnoho účinků, které jsou ty nejzajímavější?

Zbavuje frigidity

Mezi nejznámější účinky Damiány patří ty afrodiziakální. Je proto oblíbená u mužů i žen, které jsou na její působení citlivější.

Užívá se za účelem zvýšení sexuální aktivity a probuzení vášně. Zvyšuje libido a dopomáhá k lepšímu a rychlejšímu dosažení vrcholu. Dokáže uvolnit tělo i mysl a zajistit tak větší prožitek z milování.

Umí pomoci při poruše potence, nechuti k sexu a frigiditě. Doporučuje se ženám i mužům, kteří chtějí žít plnohodnotným sexuálním životem, i když už nepatří mezi ty nejmladší.

Podporuje plodnost a ovlivňuje menstruaci

Své využití má ale i u mladších ročníků. Zejména u žen toužících po dítěti. Pomáhá k dosažení hormonální rovnováhy a přispívá k lepšímu prokrvení pánevní oblasti, čímž podporuje plodnost.

Pomáhá regulovat menstruaci. Damiána se používá při stavech zpožděné menstruace, stejně tak při běžných problémech, které s sebou menstruace přináší, jako je akné, podrážděnost či bolesti hlavy.

Pomáhá při menopauze i s problémy s prostatou

Tím, že navozuje hormonální rovnováhu, je výborným pomocníkem žen, které procházejí obdobím menopauzy. Snižuje její nepříjemné projevy a dokáže zabránit (v tomto období častým) výkyvům nálad.

Mužům zase umí pomoci při obtížích s prostatou.

Zatočí se stresem

Damiána má pozitivní vliv také na nervovou soustavu. Pomáhá v boji se stresem tím, že umí zlepšit náladu, zbavuje apatie i deprese a odbourává pocity úzkosti.

Zkrátka umí navodit pocit pohody a díky tomu se dokážeme popasovat s nelehkými a stresujícími životními situacemi.

Léčivé účinky

Damiána má také léčivé účinky a desinfikuje močové cesty, což zkracuje léčbu při jejich zánětu.

Působí také na dýchací cesty – zklidňuje kašel a usnadňuje vykašlávání. Naše tělo dokáže podpořit i při zánětu průdušek, zanícení dýchacích cest a vhodná je také pro astmatiky.

Působí jako stimulant, přispívá k dobrému trávení

Studenti jistě ocení další z účinků Damiány – dodává energii a zlepšuje soustředění. Rostlina zrychluje metabolismus, povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Působí také na naše játra, podporuje jejich správnou funkci.

Má i další pozitivní účinky. Uvolňuje křeče, stimuluje krevní oběh a snižuje hladinu cukru v krvi.

Co v Damiáně najdeme?

Rostlina obsahuje několik prospěšných látek. Které to jsou?

Arbutin, což je látka, která je přírodní desinfekcí ledvin a močových cest. Již zmíněné éterické oleje působí proti křečím, urychlují léčbu chřipky, podporují prokrvení.

Třísloviny zase pomáhají při průjmech a podporují správné trávení. Flavonoidy se starají o správnou funkci jater, kardiovaskulárního systému a protizánětlivě působících glykosidů.

Dalšími látkami, které Damiána obsahuje, jsou terpeny, kofein a beta sitosterol.

Jak Damiánu užívat

V dřívějších dobách se Damiána cpala do dýmky a kouřila, případně se vařil odvar z jejích listů.

Dnes je nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem užít Damiánu formou doplňku stravy nebo kapslí s obsahem extraktu z rostliny. Vyhneme se tak možnosti předávkování i zdlouhavé přípravě.

Pokud si budete chtít „pohrát“ a připravit si odvar z drcených listů, zde je návod, jak na to:

Jedna polévková lžíce se přelije půl litrem studené vody a přivede k varu. Poté drcené listy ještě minutu povaříme, odejmeme z plotny a čtvrt hodiny louhujeme. Následně listy scedíme, ochutíme a pijeme 1x až 2x denně. Odvar má nasládlou chuť a citrónovou vůni.

Damiána má okamžitý nástup účinků asi po 2 hodinách od užití. Nejvyššího efektu však docílíme pouze pravidelným užíváním. Pokud ji chceme využít jako afrodiziakum, tak ji konzumujeme na lačno.

V našich podmínkách jen pro trpělivé pěstitele

I když pochází z oblasti Severní Ameriky a v současné době se nejčastěji vyskytuje v Texasu a Mexiku, postupem času se začala pěstovat také v Africe, kde jí vyhovuje oblast savan.

Pokud si chcete Damiánu vypěstovat v našich podmínkách, připravte se na to, že to nebude úplně jednoduché, rozhodně ale i u nás Damiánu vypěstovat lze.

Můžeme ji pěstovat pouze v květináčích a v zimě je nutné schovat ji domů, do tepla. Špatně snáší chlad a proto by i v létě neměla klesnout teplota jejího okolí pod 16 stupňů. Na noc je proto dobré umístit ji do skleníku.

Vyžaduje přímé světlo a nesnáší stín. K tomu je v létě potřeba ji každý den hnojit, přes zimu to stačí jednou až dvakrát za měsíc.

Závěr

Jistě uznáte, že vypěstovat v našich podmínkách Damiánu není pro každého. Stejně tak všem nemusí její užívání přinést pozitivní účinky.

V žádném případě ji nesmí užívat těhotné a kojící ženy, protože blokuje účinek progesteronu, čímž může způsobit potrat na začátku těhotenství. Rostlině by se měli vyhnout také lidé užívající antidiabetické léky.

Má velmi silné, a na většinu z nás, pozitivní účinky, kterých se při správném dávkování rozhodně není třeba obávat.

Zajímavostí je, že přestože je USA její domovinou, v některých státech je její užívání postavené mimo zákon. A i proto doporučujeme užívat ji bezpečně, jako součást doplňků stravy.

Po přečtení článku víte vše potřebné k tomu, jak nastartovat své libido. Užijte si (nejen) účinků této zajímavé rostliny.

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat...

Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

27. 3. 2024 Doporučujeme
Adaptogeny jsou přírodní látky, které pomáhají lidskému organismu lépe zvládat fyzickou i psychickou zátěž. Zkrátka nám pomáhají se lépe adaptovat. Jaké jsou neúčinnější adaptogeny, co dokážou a jak je užívat? Odpovědi najdete v dnešním článku, ve kterém se také zaměříme na to, jak adaptogeny…

Přečíst článek

Jak spalovat viscerální tuk?

27. 7. 2023
Viscerální tuk. Bílá tuková tkáň, která obklopuje tělesné orgány a bývá na místech, kde by se vyskytovat neměla. Obaluje například střeva, játra či srdce. Viscerální tuk má řadu záludností a vede ke vzniku řady zdravotních problémů.

Přečíst článek

Objednat FEMINUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Balení na měsíc (60 tablet)

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Balení na měsíc (60 tablet) / zasílání každý měsíc
Doprava zdarma

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Pro koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určen pro všechny ženy, které trápí nepříjemné příznaky menopauzy nebo zvýšená únava a nedostatek energie. Mladším ženám pomáhá zejména zmírnit premenstruační syndrom, zvyšuje jim energii, vitalitu a libido. U žen v období menopauzy zase snižuje nepříjemné příznaky klimakteria jako je nekvalitní spánek, časté návaly horka a dodává jim energii.

Za jak dlouho pocítím první účinky? +

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je Váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. FEMINUS obsahuje ověřené látky na podporu ženské vitality, energie a snížení příznaků menopauzy. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina žen však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání..

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že Vám FEMINUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má FEMINUS vedlejší a nežádoucí účinky? +

FEMINUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z bylin. Hlavní síla produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Pokud nejste na žádnou ze složek v produktu alergická, je pro Vás FEMINUS naprosto bezpečný.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky Vám nehrozí.

PS: Jako téměř každý doplněk stravy je i FEMINUS nevhodný pro těhotné a kojící ženy. Z důvodu obsahu Macy by neměli produkt užívat ženy s endometriózou a myomatózní dělohou. A z důvodu obsahu kotvičníku zemního není vhodný při současném užívání léků na ředění krve.

Je FEMINUS k dostání v lékárnách?+

Ano, doplněk stravy FEMINUS je certifikovaný státním zdravotním ústavem v Praze a je běžně dostupný i v online lékárnách v Česku a na Slovensku. Nicméně zde na našich stránkách si můžete zakoupit produkt přímo od výrobce za nejlepších podmínek a s přidanou hodnotou v podobě dárků, či slevy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru