Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví 5 přírodních látek pro boj s menopauzou

5 přírodních látek pro boj s menopauzou

Martina Sznapková
11. 9. 2019
5 přírodních látek pro boj s menopauzou

Během klimakteria organismus ženy prochází velkými změnami. Jejich příčinou je snížení počtu folikulů ve vaječnících a následná změna v produkci některých hormonů.

Menopauze se nevyhne žádná žena, každá jej ale prožije jinak. Zatímco některá jeho symptomy sotva pocítí, jiná jimi může trpět tak, že ji téměř brání v normálním životě.

Pokládáte si otázku, jak je to možné? Důvodů je několik. Prvním z nich je životní styl a jídelníček, a to nejen po čtyřicátém roce života, ale mnohem dříve předtím.

Ženy, které mají dostatek pohybu, příliš se nestresují, nekouří, alkohol si dají jen příležitostně a mají pestrou stravu, ve které nechybí mořské ryby, ovoce a zelenina, se s menopauzou obecně vypořádávají lépe.

Dalším důvodem jsou geny, které nám předali naši předkové. Zeptejte se svých matek a babiček, jak to měly s menopauzou. Je možné, že prožijete menopauzu podobně.

Pokud jste dosud na zdravý životní styl příliš nedbaly a ani vaše genetika není v tomto ohledu zrovna výhra v loterii, nevěšte hlavu.

Vaší jedinou možností určitě není hormonální léčba, existují i přírodní látky, které jsou v boji s menopauzou výborným pomocníkem. Které to jsou?

 

TIP: Pokud hledáte účinný doplněk stravy obsahující nejen všechny uvedené látky z tohoto seznamu, ale i další účinné vitamíny a minerály pro každou ženu, vyzkoušejte 100% český přírodní produkt FEMINUS bojující s příznaky ženské menopauzy. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Vyzkouším FEMINUS

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)

Je podobná řepě, patří mezi superpotraviny a velice zajímavý je i její lidový název. Říká se jí totiž Peruánská viagra.

Afrodiziakální účinky nejsou to jediné, proč by vás měla tato rostlina zajímat. Patří totiž mezi adaptogeny, tedy rostlinné produkty zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, a tak posiluje nejen fyzickou ale i psychickou kondici.

Výživové složky jsou koncentrovány v jejím kořeni, který může mít různé zbarvení podle odrůdy. Čím tmavší kořen, tím hořčejší chuť, ale také větší účinky.

Při pravidelném užívání Macy můžete očekávat posílení imunitního systému i tělesné vitality, snížení hladiny cholesterolu, zvýšení touhy, snížení stresu a pocitů úzkosti, celkové omlazení organismu a zlepšení psychické odolnosti.

Maca má účinky, které ocení obě pohlaví. U mužů její užívání například zvyšuje objem spermatu i pohyblivost spermií. A jaký vliv má na ženy?

Dokáže upravit menstruační cyklus a hlavně zvládnout průvodní projevy menopauzy. Provedené studie naznačují, že pomáhá s ochranou kostí a tím snižuje riziko osteoporózy. Její užívání také snižuje krevní tlak.

Přestože se nejedná o hormon a v Mace nenajdeme fytoestrogeny ani látky podobné hormonům, díky alkaloidům, které obsahuje, podporuje hormonální rovnováhu.

Dokáže regulovat orgány s vnitřní sekrecí a působením na ně podporuje produkci potřebných hormonů, čímž zajišťuje vyrovnanou hormonální hladinu a celkově pozitivně působí na hormonální systém.

Maca je výborným zdrojem minerálů. Tělu dodá vápník, železo, hořčík, zinek, draslík, mangan, měď, fosfor i selen. A nechybí v ní ani vitamíny C, B1, B2, B3, B6, B12, E. Zároveň je bohatým zdrojem rostlinných sterolů schopných odbourávat špatný cholesterol.

Indický ženšen (Vitánie snodárná)

Vitánie snodárná, Ašvaganda, nebo Indický ženšen, i pod těmito názvy je známý keř, jehož kořen má zajímavé účinky. Jejich široká škála dokáže opravdu překvapit, působí totiž komplexně na celý organismus.

Už její název napovídá, že se jedná o bylinu se silnými účinky. Pochází ze spojení dvou sanskrtských slov – ashwa (kůň) a gandha (síla), tedy koňská síla.

Po Ašvagandě šáhnou zejména zralé ženy, které čelí problémům spojeným s menopauzou, zabraňuje totiž jejím průvodním projevům. Ašvaganda působí na endokrinní systém a pomáhá normalizovat sekreci hormonu, čímž příznaky menopauzy zmírňuje a přispívá k hormonální rovnováze.

Umí pomoci i se zapomnětlivostí a zlepšuje paměť. Je prokázáno, že Vitánie snodárná zlepšuje fyzickou i duševní kondici seniorů a zpomaluje proces stárnutí, protože pozitivně působí na funkce mozku. Za tímto účelem lze Ašvagandu užívat i preventivně.

A poradit si umí s dalším projevem vyššího věku – šedinami. Zabraňuje totiž ztrátě pigmentu melaninu, který zajišťuje barvu vlasů a brání tak vzniku šedin.

Zvyšuje libido a podporuje plodnost. Dokáže si dokonce poradit i s poruchami, jako je frigidita nebo impotence.

Výrazně podporuje psychiku, paměť, touhu i imunitu. Využívána je jako antidepresivum. Dokáže povzbudit a správně „nakopnout“, proto ji ocení i studenti a pracovně vytížení lidé.

Vysoký obsah železa, které Ašvaganda obsahuje, zvyšuje počet krvinek v těle. Pomáhá udržet hladinu krevního cukru a snížit cholesterol v krvi, kterou díky svému antioxidačnímu působení pročišťuje.

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Kotvičník zemní je rostlina se silnými účinky, které využívá už přes 2 000 let západní i východní medicína.

Nás zajímá zejména proto, že je další z rostlin, které dokážou pomoci s vyrovnáním hormonální nerovnováhy a tím i s nepříjemnými průvodními projevy menopauzy.

Neobsahuje žádné hormony, ale látky, které tělo umí nabudit. To si pak samo začne chybějící hormony dotvářet a vyrovnávat jejich sníženou hladinu.

Ženy v období hormonálních změn mohou trpět změnami nálad, podrážděností a někdy i depresemi. Kotvičník podporuje dobrou psychickou kondici.

V menopauze je také běžné snížení chuti na postelové radovánky a zvýšení libida je jednou z nejčastěji využívaných schopností Kotvičníku. Zároveň pomáhá se snížením tělesného tuku, který se po čtyřicítce začíná ukládat hlavně v oblasti pasu.

Snižuje krevní tlak a cholesterol v krvi. Rozšiřuje cévy a harmonizuje zvýšenou krevní srážlivost.

Zkrátka je doporučován ženám, které trápí únava, nespavost, přibírání na váze, deprese, osteoporóza (řídnutí kostí), nepravidelná menstruace, ztráta vlasů, úzkost i neschopnost dosáhnout orgasmu.

Známý je ale také mezi sportovci, protože se užívá pro zvýšení hladiny hormonu testosteronu, která umožňuje snadnější nárůst svalové hmoty a zvyšuje sportovní výkony. Zároveň zrychluje svalovou regeneraci, povzbuzuje a dodává energii.

Co vlastně Kotvičník obsahuje? Tato rostlina je plná saponinů, tříslovin, flavonoidů, alkaloidů, sacharidů, steroidů, glykosidů, taninu a vitamínu C.

Andělika čínská

Dong qaui, česky Andělika čínská neboli Ženský ženšen. Čínská bylina, která má blahodárné účinky nejen na ženy v menopauze.

Pomáhá proti návalům horka a celkově podporuje hormonální systém.

Působí jako analgetikum, které zmírňuje menstruační bolesti. Zároveň stimuluje krevní oběh a působí relaxačně na svaly.

Andělika čínská je součástí doplňků stravy a různých namíchaných přípravků tradiční čínské medicíny.

Damiána pravá

Léčivá rostlina, kterou využívali už staří Mayové má mnoho zajímavých účinků. Mezi nejznámější patří účinky afrodiziakální. Je proto oblíbená u mužů i žen, které jsou na její působení citlivější.

Užívá se za účelem probuzení vášně. Zvyšuje libido a dopomáhá k lepšímu a rychlejšímu dosažení vrcholu. Dokáže uvolnit tělo i mysl a zajistit tak větší prožitek z milování. Umí pomoci při poruše potence a frigiditě.

Její užívání vede k dosažení hormonální rovnováhy a lepšímu prokrvení pánevní oblasti, čímž podporuje plodnost.

Damiána má pozitivní vliv také na nervovou soustavu. Pomáhá v boji se stresem tím, že umí zlepšit náladu, zbavuje apatie i deprese a odbourává pocity úzkosti.

Damiána má také léčivé účinky - desinfikuje močové cesty, zklidňuje kašel a usnadňuje vykašlávání. Dodává energii, zlepšuje soustředění, zrychluje metabolismus, povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení a správnou funkci jater. Uvolňuje křeče, stimuluje krevní oběh a snižuje hladinu cukru v krvi.

Damiána má okamžitý nástup účinků asi po 2 hodinách od užití. Nejvyššího efektu však docílíme pouze pravidelným užíváním.

Závěr

Přírodní preparáty a bylinky pomohou zejména v počátcích menopauzy, kdy se příznaky ještě úplně „nerozběhly“. Nejsou všemocné, ale přechodové potíže umí zmírnit a někdy i potlačit.

Čím dřív se o ně začnete zajímat a užívat je, tím lépe se s přechodovými potížemi dokážete vyrovnat.

Pozor ale na kombinace těchto látek, kterými si můžete i uškodit. Proto doporučujeme jejich konzumaci ve formě přírodních doplňků stravy, které díky svému složení působní na vaše tělo komplexně a pomáhají udržovat optimální hladinu estrogenu v těle.

Jednim z nich je i FEMINUS, český produkt navržen speciálně pro ženy bojující s příznaky ženského přechodu, který obsahuje extrakty všech uvedených bylin a k tomu i potřebné vitamíny a minerály.

Možná se ptáte, jestli FEMINUS opravdu funguje. Tým lidí stojících za unikátním doplňkem stravy FEMINUS, má jasnou odpověď: "FEMINUS není placebo, ale kvalitní produkt". Jedinečné složení účinných látek je odpovědné za sílu tohoto českého produktu. Pokud hledáte doplněk stravy zaručující dostatečné dávkování účinných látek, je FEMINUS nejlepší volba. Díky svému složení neexistuje na českém trhu lepší doplněk stravy pro ženyFEMINUS je certifikován zdravotním ústavem v Praze a patří mezi nejoblíbenější produkty na trhu. Přesvědčte se o síle tohoto produktu. Nyní v akci s dopravou ZDARMA po celé ČR.

 

Koupit v akci

 

Zpět na přehled

Mohlo by vás zajímat...

8 důvodů, proč je Feminus top volba pro ženy v menopauze

3. 6. 2024 Doporučujeme
Po analýze stovek komentářů a recenzí jsme zjistili 8 hlavních důvodů, proč je FEMINUS nejlepší volbou pro ženy v menopauze. Tento přírodní doplněk stravy si získal obrovskou oblibu díky svým pozitivním účinkům na zdraví a pohodu žen. FEMINUS nejenže pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy, ale…

Přečíst článek

Přírodní adaptogeny a jejich účinky na ženské tělo

27. 3. 2024 Doporučujeme
Adaptogeny jsou přírodní látky, které pomáhají lidskému organismu lépe zvládat fyzickou i psychickou zátěž. Zkrátka nám pomáhají se lépe adaptovat. Jaké jsou neúčinnější adaptogeny, co dokážou a jak je užívat? Odpovědi najdete v dnešním článku, ve kterém se také zaměříme na to, jak adaptogeny…

Přečíst článek

Objednat FEMINUS

 
Balení na měsíc (60 tablet)

Balení na měsíc (60 tablet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

Garance spokojenosti nebo vrácení peněz

 

Jednorázový nákup

Balení na měsíc (60 tablet)

Jednorázový nákup
Jednorázový nákup
569 Kč za celé balení

Pravidelný měsíční odběr

Balení na měsíc (60 tablet) / zasílání každý měsíc
Doprava zdarma

Jednorázový nákup
Pravidelně přímo do schránky – kdykoliv zrušíte
569 Kč 494 Kč za celé balení Každý měsíc ušetříte 75 Kč

Otázky a odpovědi

Pro koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určen pro všechny ženy, které trápí nepříjemné příznaky menopauzy nebo zvýšená únava a nedostatek energie. Mladším ženám pomáhá zejména zmírnit premenstruační syndrom, zvyšuje jim energii, vitalitu a libido. U žen v období menopauzy zase snižuje nepříjemné příznaky klimakteria jako je nekvalitní spánek, časté návaly horka a dodává jim energii.

Za jak dlouho pocítím první účinky? +

Tento fakt je hodně individuální. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodující je Váš věk, fyzická kondice, stravovací návyky apod. FEMINUS obsahuje ověřené látky na podporu ženské vitality, energie a snížení příznaků menopauzy. Dle dosavadních zkušeností, se nejrychlejší účinky dostavují během dvou týdnů, většina žen však pocítí rozdíl po jednom až dvou měsících užívání..

Proč musím brát dvě tablety denně?+

Nechceme dělat nic napůl. Abychom měli jistotu, že Vám FEMINUS opravdu pomůže, musí obsahovat dostatek všech účinných látek ve správném poměru. Dané množství nejsme schopni dát do jedné tablety. Pokud si zapomenete vzít tabletu ráno, hlavu si z toho nedělejte, bez problému si můžete vzít večer dvě tablety najednou.

Má FEMINUS vedlejší a nežádoucí účinky? +

FEMINUS je 100% přírodní produkt, který se skládá pouze z vitamínů, minerálů a extraktů z bylin. Hlavní síla produktu je především jedinečná kombinace těchto látek a objem, ve kterém jsou obsaženy. Všechny složky jsou v lékárnách běžně dostupné a lékaři velmi často doporučované. Pokud nejste na žádnou ze složek v produktu alergická, je pro Vás FEMINUS naprosto bezpečný.

Nemusíte se tedy obávat, žádné vedlejší účinky Vám nehrozí.

PS: Jako téměř každý doplněk stravy je i FEMINUS nevhodný pro těhotné a kojící ženy. Z důvodu obsahu Macy by neměli produkt užívat ženy s endometriózou a myomatózní dělohou. A z důvodu obsahu kotvičníku zemního není vhodný při současném užívání léků na ředění krve.

Je FEMINUS k dostání v lékárnách?+

Ano, doplněk stravy FEMINUS je certifikovaný státním zdravotním ústavem v Praze a je běžně dostupný i v online lékárnách v Česku a na Slovensku. Nicméně zde na našich stránkách si můžete zakoupit produkt přímo od výrobce za nejlepších podmínek a s přidanou hodnotou v podobě dárků, či slevy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Dali jsme si za cíl vytvářet dlouhodobé a hlavně spokojené zákazníky. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Nahoru