5 přírodních látek pro boj s menopauzou

Martina Sznapková Martina Sznapková — 
5 přírodních látek pro boj s menopauzou

Během klimakteria organismus ženy prochází velkými změnami. Jejich příčinou je snížení počtu folikulů ve vaječnících a následná změna v produkci některých hormonů.

Menopauze se nevyhne žádná žena, každá jej ale prožije jinak. Zatímco některá jeho symptomy sotva pocítí, jiná jimi může trpět tak, že ji téměř brání v normálním životě.

Pokládáte si otázku, jak je to možné? Důvodů je několik. Prvním z nich je životní styl a jídelníček, a to nejen po čtyřicátém roce života, ale mnohem dříve předtím.

Ženy, které mají dostatek pohybu, příliš se nestresují, nekouří, alkohol si dají jen příležitostně a mají pestrou stravu, ve které nechybí mořské ryby, ovoce a zelenina, se s menopauzou obecně vypořádávají lépe.

Dalším důvodem jsou geny, které nám předali naši předkové. Zeptejte se svých matek a babiček, jak to měly s menopauzou. Je možné, že prožijete menopauzu podobně.

Pokud jste dosud na zdravý životní styl příliš nedbaly a ani vaše genetika není v tomto ohledu zrovna výhra v loterii, nevěšte hlavu.

Vaší jedinou možností určitě není hormonální léčba, existují i přírodní látky, které jsou v boji s menopauzou výborným pomocníkem. Které to jsou?

 

TIP: Pokud hledáte účinný doplněk stravy obsahující nejen všechny uvedené látky z tohoto seznamu, ale i další účinné vitamíny a minerály pro každou ženu, vyzkoušejte 100% český přírodní produkt FEMINUS bojující s příznaky ženské menopauzy. Pro více informací klikněte na tlačítko níže.

Vyzkouším FEMINUS

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)

Je podobná řepě, patří mezi superpotraviny a velice zajímavý je i její lidový název. Říká se jí totiž Peruánská viagra.

Afrodiziakální účinky nejsou to jediné, proč by vás měla tato rostlina zajímat. Patří totiž mezi adaptogeny, tedy rostlinné produkty zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím, a tak posiluje nejen fyzickou ale i psychickou kondici.

Výživové složky jsou koncentrovány v jejím kořeni, který může mít různé zbarvení podle odrůdy. Čím tmavší kořen, tím hořčejší chuť, ale také větší účinky.

Při pravidelném užívání Macy můžete očekávat posílení imunitního systému i tělesné vitality, snížení hladiny cholesterolu, zvýšení touhy, snížení stresu a pocitů úzkosti, celkové omlazení organismu a zlepšení psychické odolnosti.

Maca má účinky, které ocení obě pohlaví. U mužů její užívání například zvyšuje objem spermatu i pohyblivost spermií. A jaký vliv má na ženy?

Dokáže upravit menstruační cyklus a hlavně zvládnout průvodní projevy menopauzy. Provedené studie naznačují, že pomáhá s ochranou kostí a tím snižuje riziko osteoporózy. Její užívání také snižuje krevní tlak.

Přestože se nejedná o hormon a v Mace nenajdeme fytoestrogeny ani látky podobné hormonům, díky alkaloidům, které obsahuje, podporuje hormonální rovnováhu.

Dokáže regulovat orgány s vnitřní sekrecí a působením na ně podporuje produkci potřebných hormonů, čímž zajišťuje vyrovnanou hormonální hladinu a celkově pozitivně působí na hormonální systém.

Maca je výborným zdrojem minerálů. Tělu dodá vápník, železo, hořčík, zinek, draslík, mangan, měď, fosfor i selen. A nechybí v ní ani vitamíny C, B1, B2, B3, B6, B12, E. Zároveň je bohatým zdrojem rostlinných sterolů schopných odbourávat špatný cholesterol.

Indický ženšen (Vitánie snodárná)

Vitánie snodárná, Ašvaganda, nebo Indický ženšen, i pod těmito názvy je známý keř, jehož kořen má zajímavé účinky. Jejich široká škála dokáže opravdu překvapit, působí totiž komplexně na celý organismus.

Už její název napovídá, že se jedná o bylinu se silnými účinky. Pochází ze spojení dvou sanskrtských slov – ashwa (kůň) a gandha (síla), tedy koňská síla.

Po Ašvagandě šáhnou zejména zralé ženy, které čelí problémům spojeným s menopauzou, zabraňuje totiž jejím průvodním projevům. Ašvaganda působí na endokrinní systém a pomáhá normalizovat sekreci hormonu, čímž příznaky menopauzy zmírňuje a přispívá k hormonální rovnováze.

Umí pomoci i se zapomnětlivostí a zlepšuje paměť. Je prokázáno, že Vitánie snodárná zlepšuje fyzickou i duševní kondici seniorů a zpomaluje proces stárnutí, protože pozitivně působí na funkce mozku. Za tímto účelem lze Ašvagandu užívat i preventivně.

A poradit si umí s dalším projevem vyššího věku – šedinami. Zabraňuje totiž ztrátě pigmentu melaninu, který zajišťuje barvu vlasů a brání tak vzniku šedin.

Zvyšuje libido a podporuje plodnost. Dokáže si dokonce poradit i s poruchami, jako je frigidita nebo impotence.

Výrazně podporuje psychiku, paměť, touhu i imunitu. Využívána je jako antidepresivum. Dokáže povzbudit a správně „nakopnout“, proto ji ocení i studenti a pracovně vytížení lidé.

Vysoký obsah železa, které Ašvaganda obsahuje, zvyšuje počet krvinek v těle. Pomáhá udržet hladinu krevního cukru a snížit cholesterol v krvi, kterou díky svému antioxidačnímu působení pročišťuje.

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Kotvičník zemní je rostlina se silnými účinky, které využívá už přes 2 000 let západní i východní medicína.

Nás zajímá zejména proto, že je další z rostlin, které dokážou pomoci s vyrovnáním hormonální nerovnováhy a tím i s nepříjemnými průvodními projevy menopauzy.

Neobsahuje žádné hormony, ale látky, které tělo umí nabudit. To si pak samo začne chybějící hormony dotvářet a vyrovnávat jejich sníženou hladinu.

Ženy v období hormonálních změn mohou trpět změnami nálad, podrážděností a někdy i depresemi. Kotvičník podporuje dobrou psychickou kondici.

V menopauze je také běžné snížení chuti na postelové radovánky a zvýšení libida je jednou z nejčastěji využívaných schopností Kotvičníku. Zároveň pomáhá se snížením tělesného tuku, který se po čtyřicítce začíná ukládat hlavně v oblasti pasu.

Snižuje krevní tlak a cholesterol v krvi. Rozšiřuje cévy a harmonizuje zvýšenou krevní srážlivost.

Zkrátka je doporučován ženám, které trápí únava, nespavost, přibírání na váze, deprese, osteoporóza (řídnutí kostí), nepravidelná menstruace, ztráta vlasů, úzkost i neschopnost dosáhnout orgasmu.

Známý je ale také mezi sportovci, protože se užívá pro zvýšení hladiny hormonu testosteronu, která umožňuje snadnější nárůst svalové hmoty a zvyšuje sportovní výkony. Zároveň zrychluje svalovou regeneraci, povzbuzuje a dodává energii.

Co vlastně Kotvičník obsahuje? Tato rostlina je plná saponinů, tříslovin, flavonoidů, alkaloidů, sacharidů, steroidů, glykosidů, taninu a vitamínu C.

Andělika čínská

Dong qaui, česky Andělika čínská neboli Ženský ženšen. Čínská bylina, která má blahodárné účinky nejen na ženy v menopauze.

Pomáhá proti návalům horka a celkově podporuje hormonální systém.

Působí jako analgetikum, které zmírňuje menstruační bolesti. Zároveň stimuluje krevní oběh a působí relaxačně na svaly.

Andělika čínská je součástí doplňků stravy a různých namíchaných přípravků tradiční čínské medicíny.

Damiána pravá

Léčivá rostlina, kterou využívali už staří Mayové má mnoho zajímavých účinků. Mezi nejznámější patří účinky afrodiziakální. Je proto oblíbená u mužů i žen, které jsou na její působení citlivější.

Užívá se za účelem probuzení vášně. Zvyšuje libido a dopomáhá k lepšímu a rychlejšímu dosažení vrcholu. Dokáže uvolnit tělo i mysl a zajistit tak větší prožitek z milování. Umí pomoci při poruše potence a frigiditě.

Její užívání vede k dosažení hormonální rovnováhy a lepšímu prokrvení pánevní oblasti, čímž podporuje plodnost.

Damiána má pozitivní vliv také na nervovou soustavu. Pomáhá v boji se stresem tím, že umí zlepšit náladu, zbavuje apatie i deprese a odbourává pocity úzkosti.

Damiána má také léčivé účinky - desinfikuje močové cesty, zklidňuje kašel a usnadňuje vykašlávání. Dodává energii, zlepšuje soustředění, zrychluje metabolismus, povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení a správnou funkci jater. Uvolňuje křeče, stimuluje krevní oběh a snižuje hladinu cukru v krvi.

Damiána má okamžitý nástup účinků asi po 2 hodinách od užití. Nejvyššího efektu však docílíme pouze pravidelným užíváním.

Závěr

Přírodní preparáty a bylinky pomohou zejména v počátcích menopauzy, kdy se příznaky ještě úplně „nerozběhly“. Nejsou všemocné, ale přechodové potíže umí zmírnit a někdy i potlačit.

Čím dřív se o ně začnete zajímat a užívat je, tím lépe se s přechodovými potížemi dokážete vyrovnat.

Pozor ale na kombinace těchto látek, kterými si můžete i uškodit. Proto doporučujeme jejich konzumaci ve formě přírodních doplňků stravy, které díky svému složení působní na vaše tělo komplexně a pomáhají udržovat optimální hladinu estrogenu v těle.

Jednim z nich je i FEMINUS, český produkt navržen speciálně pro ženy bojující s příznaky ženského přechodu, který obsahuje extrakty všech uvedených bylin a k tomu i potřebné vitamíny a minerály.

Možná se ptáte, jestli FEMINUS opravdu funguje. Tým lidí stojících za unikátním doplňkem stravy FEMINUS, má jasnou odpověď: "FEMINUS není placebo, ale kvalitní produkt". Jedinečné složení účinných látek je odpovědné za sílu tohoto českého produktu. Pokud hledáte doplněk stravy zaručující dostatečné dávkování účinných látek, je FEMINUS nejlepší volba. Díky svému složení neexistuje na českém trhu lepší doplněk stravy pro ženyFEMINUS je certifikován zdravotním ústavem v Praze a patří mezi nejoblíbenější produkty na trhu. Přesvědčte se o síle tohoto produktu. Nyní v akci s dopravou ZDARMA po celé ČR.

 

Koupit v akci

 

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho nebo pošlete svým známým.